مشکل در استفاده Cloudflare در هاست ایران

سلام دوستان
من یه سایتی راه انداختم و برای بالا بردن امتیاز gtmetrix و امکانات خوب دیگه ای که به کاربر هاش ارایه میده میخوام از cdn های کلود فلر استفاده کنم.

** تمام کار ها رو انجام دادم از نصب افزونه و … وقتی ابر ها رو روشن میکنم سایت فقط با قند شکن بالا میاد !!!
و فقط موقعی سایت درست کار میکنه که ابر ها رو خاکستری کنم !
هاستم ایران هست و دامین .ir

راه حلی هست جز استفاده از هاست خارج ؟ چون واقعا نمیخوام برم رو سرور اروپا و به seo سایتم لطمه میزنه

اگه کسی اکانت پرمیوم کلود فلر داره سایت مارو هم ادد بزنه هزینش هم حساب میکنیم با هم

2 پسندیده

با سلام و وقت بخیر خدمت شما؛
اگه دامنه ملی دارید کلا نباید سمت Cloudflare برید چون چند وقتی هستش که ایران بعضی از ای پی های این سرویس رو فیل…تر کرده دلیلشم معلوم نیست.

نکته دوم هاست داخل ایران(تجربه شخصی) یه سری مشکلات و ایراد هایی رو بهتون نشون میده که اصلا معلوم نیست از کجا سردرمیاره چون سرویس های داخل ایران نمیتونن درست با سرویس های خارجی ارتباط برقرار کنن. از نظر سئو محلی هم هیچ مشکلی نداره گوگل سایت هایی رو دوست داره که در راحتتر با خودش در ارتباط هستند و میتونه اطلاعاتشون رو بررسی کنه. و نکته بعدی هیچ ربطی نداره سایت شما درکجا واقع شده ایران یا خارج مهم نوع ساختار اصلی سایت، لینک های داخلی، لینک های خارجی، شبکه ها اجتماعی و …

نمونه یکی از سایت هایی بنده که در سرورهای پرقدرت سون هاست میزبانی میشن (پیشنهاد میکنم حتما هاست های خارجشون رو امتحان کنید حرف نداره توی خیلی از کلمات کلیدی توی بخش فروشگاهیش رتبه یک یا دو رو داره با اینکه توی هاست آلمان هستش) در بررسی gtmetrix : مشاهده نتیجه

اگه میخوایین از سرویس داخلی استفاده کنید بهتره برید سراغ کلودفلر ایرانی که میتونن خیلی راحت تر شما رو پوشش بدن. سایت های بزرگ ایرانی رو هم پوشش میدن (بخاطر عدم تبلیغ من اسمی ازشون نمیبرم)

در خصوص سوال اخر نیازی به اکانت پولی کلودفلر نیست نسخه رایگانش تمام نیازهارو پوشش میده.

1 پسندیده

هاست رو اگ ببرم اروپا مشکلم حل میشه ؟
یا دامین هم باید تعغیر کنه

1 پسندیده

سلام دوست عزیز

این تاپیک رو مطالعه کنید

2 پسندیده

سلام مهدی عزیز ممنون بابت کمکت
ولی دامین من داخل پنل آمریکایی ثبت نشده و .ir هست!

خیر اول صحبتم خدمتتون عرض کردم که دامنه ملی (ir) باید دور استفاده از کلودفلر رو بزنه و باید از کلود ایرانی استفاده کنید توی گوگل بزنید کلود ایرانی میاره.

نکته بعدی بعد از تغییر دامنه و ست کردن نیم سرور ها به خاطر اینکه دامنه شما ir هست باید 12 تا 24 ساعت صبرکنید تا نیم سرور کاملا انتقال پیدا بکنه. (مشکل فیلترشدن دامنه)

کش ها سیستم، هاست و کلودفلر رو هم پاک کنید و دیگه سمت سایتتون نرید تا زمانی که نیم سرورها تغییر کنن به احتمال زیاد مشکل حل میشه. اگه کماکان سایت فیلتر بود باید از کلود ایرانی استفاده کنید.

موفق باشید

3 پسندیده

سلام
با دامنه ir می تونید از کلودفلیر استفاده کنید ولی اگر هاستتون ایران هست با مشکل افت سرعت لود سایت مواجه میشین چون کلودفلیر داخل ایران سرور نداره و اگر اشتباه نکنم نزدیکترین لوکیشن کلودفلیر آلمان هست و سایت بعد از ست شدن روی اون از سرورهای آلمان لود میشه
همان طوری که دوستمون گقتن اگر هاستتون ایران هست می تونید از cdn ایرانی استفاده کنید

3 پسندیده

حساب پریمیوم برای هر دامنه جداگانه محاسبه میشه نه برای کل اکانت.

2 پسندیده

سلام
من راه حلی پیدا کردم که
که همزمان
کاربران خارج از ایران از سرور های کلود فلر
و کاربران ایرانی از cdnداخلی استفاده کنند.
الان سایت خودم به این روش کانفیگ شده.
سایت من شلف بازار هست و می توانید تست کنید.

https://gtmetrix.com/reports/shelfbazar.com/e3OhdSoD/
اگر تمایل داشتید که سایت شما هم به همین روش کانفیگ شود . به من ایمیل بزنید
Mosavyan@gmail.com

در ایران پیشنهاد میشه از cdn ابر دراک استفاده کنید