مشکل در فعال کردن viifbr0 مجازی ساز virtualizor

سلام. در virtualizor و هنگام نصب اولین سرور مجازی با این خطا مواجه میشویم:
The viifbr0 is not started. Please run service virtnetwork start

بعد از اینکه در سنت او اس، کد service virtnetwork start را وارد میکنیم با خطا روبرو شده سپس شبکه سنت او اس قطع میشود. باید چه کرد؟
لازم به ذکر است که Network Interface پیشفرضی که شبکه سنت او اس توسط آن فعال شده eno1 میباشد و روی virtualizor در قسمت Configuration نام شبکه را eno1 انتخاب کردم.

آپدیت:
اروری که در هنگام اجرای کد service virtnetwork start دریافت میشود:
Failed to start viifbr0 … Restarting normal network
sh: /etc/init.d/network: No such file or directory
بررسی انجام دادم [منبع]متوجه شدم که در سنت او اس 8، اسکریپت network، دیپریکیت شده و بجای آن NetworkManager آمده. اما مثل اینکه virtualizor از network script استفاده میکند. برای حل مشکل باید چه کرد؟

سلام

تو کارت شبکه gateway رو تنظیم کنید.
شما بهتره که Centos 7 و نصب کنید. بالاترین سازگاری رو با Virtualizor داره.

1 پسندیده

gateway مشخصا تنظیم هست.
امکان نصب centos به علت uefi نبودنش روی سرور وجود نداره.
ubunto نصب کردم. اما باز هم مشکل وجود داره.

نوع سرور چیه؟ G9 هست؟

1 پسندیده

بله سرور G9 هست. توسط تبدیل هارد nvme قرار داده شده. به همین علت زمانیکه سرور روی حالتی غیر از uefi باشه تبدیل و در نتیجه هارد رو شناسایی نمیکنه.

البته centos 8 روی uefi بالا میاد و نصب میشه. اما 7 خیر.

شما قبل از نصب می بایستی NetworkManager رو غیر فعال می کردید.
فکر می کنم الان هم جواب بده. این دو دستور رو بزنید:

systemctl disable NetworkManager
systemctl stop NetworkManager

بعد نتوورک رو ری استارت کنید:

service virtnetwork restart

تو تنظیمات نتوورک هم حتما network interface رو پر کنید. معمولا خالی میشه با تغییر تو شبکه.

از مسیر:

Admin Panel -> Configuration -> Slave Settings

تو بخش Network Interface اسم کارت شبکه رو بنویسید و ذخیره بزنید. تو مورد شما eno1 هست.

1 پسندیده

الان اوبونتو روی سرور نصب هستش. با این حساب حذفش کنم centos 8 بزنم و کارهایی که شما گفتید رو انجام بدم؟

به نظر من Virtualizor نباید رو چیزی غیر از Centos 7 نصب بشه. چون بالاترین سازگاری رو داره. Centos 8 هم که کلا تو بتا هست. شما با لایسنس Virtualizor نصب رایگان هم میگیرید. پیشنهاد می کنم به Virtualizor تیکت بزنید و درخواست نصب بدین.

1 پسندیده