مشکل ری دایرکت خودکار

سلام افزونه رنک مث رو نصب کردم یک مشکلی که داره اینه که صفحاتی که url اونها اسم تگ یا کتگوری داشته باشه ارجا میده به صفحه هوم (ری دایرکرت خودکار میزنه)
خودم دستی ری دایرکتو عوض کردم ولی فایده نداره.
یک گزینه برای کوتاه کردن یو ار ال های سایت داشت و اونهم حذف اسم categori از اول عنوان دسته ها بود.
اونو که غیر فعال میکنم هم فایده نداره و باز هم ری دایرکت خودکار میزنه.
صفحه دسته و تگ وجود داره ولی متاسفانه به صفحه خانه ارجا داده میشه.
کسی اگر اطلاع داره بگه چطور حل کنم این مشکلو.
.
نزدیک 70 صفحه تگ و کتگوری داخل سرچ کنسول ایندکس دارم
اگه همشون ارجا بشن به صفحه خانه مشکلی پیش نمیاد؟
.

فایل htaccess سایتمو چک کردم دوتا کد به این شکل داشت

Redirect 301 /tag https://*******.ir
Redirect 301 /category https://******.ir

این دوتا کد رو هم حذف کردم ولی بازم فایده نداشت

با سلام و وقت بخیر. ناجی هستم پشتیبان رنک مث ژاکت. ریدایرکت خودکار بر اساس وقوع شرایط مورد نیاز برای لینک هایی که حذف و یا از طریق 404 وارد می شوند رخ می دهد. در واقع رنک مث پیوندهایی که کاندید سرگردانی هستند را شناسایی و این یک فرایند مدیریت است که در سایت شما شناسایی شده و ارتباطی به قالب ندارد. لطفا از طریق ماژول ریدایرکت رنک مث به تنظیمات رفته و از طریق تنظیمات ریدایرکت به Fallback Behavior رفته و از طریق ریدیارکت خودکار نوشته، ماژول فوق را مدیریت کنید. می توانید ریدایرکت خودکار نوشته را غیر فعال و همچنین فال بک را نیز بر روی مسیری غیر از صفحه خانه قرار دهید. همواره با پشتیبان مارکتی که محصول را خریدایری کرده اید در ارتباط باشید. با آرزوی موفقیت

.
تنظیمات سئو ‹.pdf (214.0 کیلوبایت)
سلام ممنون از راهنماییتون.
تنظیماتی که فرمودید رو قبلا انجام دادم ولی متاسفانه فایده ای نداشته.
رنک مث رو غیر فعال کردن همچنان فایده ای نداشت.
رنک مث رایگان هست نسخه پرو خریداری نکردم.
حدسم اینه که موقعی که در قسمت پیوند گزینه کوتاه کردن url رو فعال کردم این تدابیر به صورت خودکار انجام شده

خواهش می کنم. یک پیشنهاد دیگه هم دارم. یک سری هم به HTACCESS بزنید. این فایل گاها حتی بعد از غیر فعال یا پاک کردن پلاگین های قدیمی تر مانند افزونه های امنیتی و ریدایرکت وسئو همچنان دیتای منقضی دارد. یکی از روش های ما در رفع مشکل به این شکله که افزونه امنیتی را غیر فعال می کنیم و از فایل HTACCESS یک پشتیبان میگیریم و در نهایت محتوای این فایل را برای دیتای پیشفرض وردپرس جایگزین می کنیم. سپس رنک مث را یک بار غیر فعال و فعال و همچنین تنظیمات پیوندهای یکتا را نیز یک بار ذخیره می کنیم تا دیتای تنظیمات روی سایت بصورت تمیز ریخته بشه. بعد می تونید مجدد کوتاه کردن پیوند را فعال کنین و تست بگیرید. این هم یک بررسی بفرمایید. لینک منبع داده های پیشفرض HTACCESS که اگر دامنه عادی هست و روی ساب دامین یا ساب دایرکتوری نیستید، از این کد استفاده کنین که باید کامل جایگزین بشه:

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

در وردپرس: htaccess – WordPress.org Forums

سلام

آقای علی ناجی چطور میتونم با شما مستقیما تماس بگیرم

درود. در تلگرام شماره موبایل حذف شد در ژاکت هم پشتیبان رنک مث هستم. در اینستاگرام naji.ar و در توییتر بیشتر فعالیت می کنم

https://twitter.com/AlirezaNaji_

سپاس از شما
جلالی هستم

سلام جناب ناجی کد هایی که فرمودید باید جایگزین بشن اصلا داخل فایل htaccess موجود نبودن.
به نظرتون میتونه مشکل نبودن همین کدها باشه؟
و اینکه افزونه امنیتی رو متنوجه منظورتون نشدن اگر امکانش هست کمی توضیح بدید.

درود علی عزیز. اگر روی سایت شما پلاگین امنیتی وجود دارد آن را غیر فعال کنیدو اگر وجود ندارد که هیج. در فایل htaccess این کدها وجود ندارد زیرا بازنویسی شده اند و یا به مرور زمان دستخوش تغییر. وردپرس برای حل مشکلات سیستمی کدهای پیشفرض مورد نیاز را که با آن سایت بالا می آید و مشکلی به وجود نمی آید را منتشر کرده است. قط کافی است از فایل htaccess داخل هاست یک بکاپ بگیرید، سپس محتویات آن را کاملا حذف و پاک کرده و کدهای ارایه شده را درج و ذخیره کنید. کدهای پیشفرض وردپرس سایت شما را ران می کند و تمام مشکلات مربوط به فایل سیستمی از بین می رود. وقتی این کار انجام شد، فقط به تنظیمات وردپرس رفته و در بخش پیوندهای یکتا، روی دکمه ذخیره کلیک کنید. باقی تنظیمات با رفرش شدن صفحه اصلی سایت بازنویسی می شوند. حال اگر پلاگین امنیتی داشتید که قبل از این اقدامات غیر فعال کرده بودید، آن را در خاتمه فعال کنید تا تنظیمات امنیتی در htaccess جدید ریخته شود. پس ما فایل htaccess را در واقع حذف کردیم و با کدهای پیشفرض وردپرس جایگزین نمودیم. مهم نیست این کدها از قبل بوده یا خیر، مهم این است که برای شروع باید فقط کدهای وردپرس درج شو و عدم وجودشان هم به معنی سرچشمه مشکل نیست زیرا ما در حال دیباگ سایت هستیم اصطلاحا.

1 پسندیده