مصرف بیش از حد منابع در وردپرس

با سلام
سایتم وردپرسی اشتراکی با قالب آوادا هست. فقط افزونه‌های ضروری روی سایتم نصبه هیچ افزونه نال ندارم. آنتی ویروس وردفس هم نصبه الان سایت شدیدا کند شده مصرف سی پیو خیلی بالا رفته. بازید کننده چندانی هم ندارم. فایل ارور لاگو نگاه کردم حجمش زیاد شده با خطاهای زیاد. من از کد نویسی زیاد سر در نمیارم فایلشو اپلود میکنم از دوستان اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم. new 3.txt (13.3 کیلوبایت)

1 پسندیده

درود بر شما،

خیلی از موارد میتونن مصرف منابع رو افزایش بدن و در ادامه مشکلاتی از جمله افت سرعت رو ایجاد کنن. در اینجور مواقع خیلی از کاربرا اولین موردی رو که بهش اشاره می کنن عدم داشتن بازدید زیاد هست. متاسفانه اکثرا فکر می کنن که مصرف بیش از حد منابع مستقیما بر میگرده با بازدید زیاد، در صورتی که تعداد بالای بازدید به صورت غیر مستقیم بر روی میزان استفاده منابع هاست تاثیر گذار هست. فاکتور هایی که در افزایش مصرف منابع در وردپرس دخیل هستن تعداد درخواست هایی هست که توسط افزونه ها و یا پوسته صادر میشه. هر چه تعداد این درخواست ها بیشتر باشد، میزان منابع مصرفی هم بیشتر خواهد شد.

از اونجایی که “نال نشده” رو مطرح کردید، حدس من این هست که پوسته شما نسخه اصلی نیست. این یعنی یا از وب سایت هایی مثل ژاکت یا امثال اون خریداری کردید یا نسخه دانلودی اون رو از اینترنت. این در وحله اول یعنی “نال شده”. این یعنی پوسته رو مستقیم از خود themeforest خریداری نکردید و از این رو بروزرسانی های لازمه که به صورت اصولی توسط خود طراح این پوسته ارسال شده رو دریافت نکرده اید.

در مورد آنتی ویروس، تمامی سرور های سون هاست دارای آنتی ویروس تحت سروری هست و کلا استفاده از افزونه های امنیتی مثل وردفنس رو پیشنهاد نمی کنم. زیرا این افزونه ها به دلیل اینکه به صورت مداوم در حال پردازش هستن، مصرف منابع رو افزایش میدن.

اولین مرحله: غیر فعال کردن افزونه ها:
هنگامی که سرعت وب سایت افت می کنه و مصرف منابع افزایش پیدا می کنه، اولین کاری باید بکنید غیر فعال کردن افزونه ها بصورت یک به یک هست. به این شکل در هر زمان که مصرف به حالت عادی بازگشت مطمین خواهید بود که مشکل از همون افزونه بوده. برای اینکه به این کار سرعت ببخشید، تمامی افزونه ها رو غیر فعال کنین سپس سرعت لود و نمودار مصرف منابع رو از سی پنل بررسی کنید.

دومین مرحله: نصب مجدد وردپرس:
نصب مجدد وردپرس. این کار رو می تونید خیلی راحت از بخش بروزرسانی انجام بدین. گاهی اوقات بروزرسانی ها می تونن به هر دلیل ناقص صورت بگیرن. با نصب مجددا از این بابت اطمینان پیدا می کنید.

سومین مرحله: بررسی خطاها در error_log:
تو فایلی که ضمیمه کردید، نشون میده که توابع در پوسته شما فراخوانی میشه که از دید وردپرس قدیمی و دیگر در حال استفاده نیست. دلیل حجم زیاد این خطا ها هم این هست که هر بار صفحه شما بارگذاری میشه، ۳ خطا به این لیست اضافه میشه. و این مورد ادامه دار هست. این بر میگرده به همون اصلی یا نال بودن پوسته و مشخص هست که بروزرسانی هایی لازمه رو دریافت نکرده و به همین دلیل این خطاها ایجاد شدند.

چهارمین مرحله: فعال کردن حالت ردیابی باگ (Debug Mode):
خیلی وقت ها وقتی خطایی صورت میگیره، به دلیل اینکه debug mode بصورت پیشفرض خاموش هست، نمی تونید خطا ها رو مشاهده کنید. فایل wp-config.php که در public_html قرار داره رو باز کنین و بخشی که نوشته:

define( 'WP_DEBUG_LOG', false );

رو به:

define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

تغییر بدین. به این شکل در هنگام مرور صفحات وب سایت و یا داشبورد، می تونید خطاها رو رصد کنید.
یادتون نره که بعد از اتمام بررسی، حالت debug mode رو به حالت غیر فعال برگردونین.

پنجمین مرحله: بهینه سازی:
حتما مطمین بشید که وب سایت شما در بهترین حالت ممکن بهینه سازی هست. این کار رو با نصب و تنظیمات صحیح افزونه کش انجام بدین.

مواردی جهت کاهش مصرف منابع در وردپرس:

غیر فعال کردن WP_Cron:
متاسفانه وردپرس طوری طراحی شده که هر بار صفحه لود میشه، WP Cron رو اجرا می کنه، این کار باعث میشه که بازدید صفحه یک بار این دستور اجرا شود و بر اساس نوع فعالیت پوسته شما و تعداد افزونه ها و در ادامه درخواست هایی که ایجاد میشه (مثلا همین افزونه وردفنس که فرمودید) ارسال میشن. برای اینکه بتونید کنترل بهتری روی WP Cron داشته باشید، بهترین کار این هست که اون رو غیر فعال کنید و به ازای غیر فعال کردنش، دستور کران رو بصورت دستی در کنترل پنل هاست تعریف کنید.

برای غیر فعال کردن WP Cron کد زیر رو در فایل wp-config.php قرار بدین:

define('DISABLE_WP_CRON', 'true');

برای ایجاد کران ها جهت اجرا شدن به صورت مدیریت شده، دستور زیر را از طریق cPanel بخش Cron Jobs اضافه کنید و زمان اون رو بر روی دو ساعت قرار بدین. فقط یادتون نره که جایی که نوشته CPANELUSERNAME رو با نام کاربری هاست خودتون تغییر بدین:

cd /home/CPANELUSERNAME/public_html; php -q wp-cron.php

آموزش ایجاد کران جاب در سی پنل

در پایین به سری از موارد مهم اشاره می کنم:

• نصب افزونه کش و تنظیمات صحیح
  • بهینه سازی عکس ها
  • عدم استفاده از افزونه هایی که نیاز مبرم به آن ندارید
  • حذف افزونه های غیر فعال (حتی افزونه های غیر فعال هم می تونن منابع رو اشغال کنن)
  • اگر از دامنه بین المللی استفاده می کنید، حتما از کلودفلیر استفاده کنید.

لینک های مرتب:

در ادامه باید این رو بگم که در پلن های سالانه سون هاست، بهینه سازی و رفع مشکل بصورت رایگان انجام میشه میشه. اگر بسته سالانه دارید تیکت باز کنید براتون انجام میشه اما همیشه خوب هست که دقیق بدونید که چرا و چگونه این مشکل رو دارید تا در آینده بدونید که مشکل رو چطور رفع کنید. بهینه سازی ما با گزارش انجام میشه.

همچنین اگر از بسته ماهانه استفاده می کنید، می تونید بهینه سازی وردپرس رو به عنوان یک سرویس جداگانه از بخش ادآن سفارش بدین.

موفق باشید

5 پسندیده

آقای سید زاده از وقتی که برای راهنمایی بنده گذاشتین ممنونم
من قالبم آوادا هست از وب سایت ایران آوادا تهیش کردم اینکه قالباشون مشکل داشته باشن یا کداش ناجور باشه رو خبر ندارم ولی من تو شرکت قبلی با این قالب مشکلی نداشتم و خطایی مشاهده نشد. فقط سایتام زیاد داون میشد آوردمشون سون هاست.
در مورد ریکوست ها بگم خدمتتون که طبق آنالیز جی تی متریکس تعداد ریکوستام 10 تا 17 تا هستش . افزونه لایت اسپید کش رو نصب کردم روی سایتام و گزینه‌های ضروری رو تیکشون رو زدم.

سایت بهینه هست ولی زمان پاسخ سرور خیلی زیاده
https://gtmetrix.com/reports/bazarchesabz.ir/xidDl8pQ

درود

هیچ کدوم از کارایی که گفتم رو انجام دادید؟

• افزونه آنتی ویروس رو حذف کردم
  • افزونه کش لایت اسپید رو نصب و تنظیم کردم سایت بهینه هست
  • عکسا بهینه هستند
  • وردپرس رو نصب مجدد زدم
  • حالت ردیابی باگ رو فعال نکردم چون اگه خطایی هم بده بلد نیستم کدنویسی
  • افزونه ها رو غیر فعال کردم هیچ افزونه اضافه ای ندارم. لیست افزونه هام اینان
    All 404 Redirect to Homepage
    Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft
    LiteSpeed Cache
    Loco Translate
    Really Simple SSL
    Rel Nofollow Checkbox
    Revision Control
    WP-Persian
    درگاه پرداخت بیت پی
    سئو Yoast
    ضد هرزنامه اکیسمت
    فرم تماس کنتاکت فرم
    ووکامرس
  • کران جابو طبق آموزش شما غیر فعال و از سی پنل به این شکل تعریف کردم.
  • فایل ارور لاگو نگاه کردم از دیشب یک ارور ثبت کرده خودمم نمیدونم منظورش چیه

آقای سید زاده ممکنه این مشکل به خاطر یک سری تنظیمات روی سرور باشه که شما بخواین انجام بدین؟
    الان سرعتش سایت خوبه مشکلی نیست ولی چند ( شش تا) تا صفحه که همزمان باز میکنم زودی نمودار مصرف cpu پر میشه میره روی 96 درصد

درود

تنظیمات Cron Job صحیح نیست. واژه CPANELUSERNAME رو نام کاربری هاست خودتون تغییر بدین.
زمانی که مصرف پردازنده زیاد میشه قاعدتا مشکلی وجود داره که این مقدار منابع درگیر میشه.

3 پسندیده

Cron Job رو اصلاح کردم. مشکلی پیش بیاد میگم خدمتتون. ممنون

1 پسندیده

ایا همه پلن ها شامل این حالت اند ؟ یا فقط پلن های وردپرس؟

1 پسندیده

درود

فقط وردپرس در پرداخت سالانه.

4 پسندیده