مهم: حل مشکل باز نشدن سایت با برخی ip های ایران و مرورگرها

همونطور که احتمالا برخی ها میدونن متأسفانه رو بسیاری از سایت های ایرانی اختلالاتی هست. اونهایی که مثل من بازخورد کاربراشون رو دیدن متوجه شدن.
در حقیقت سایتم برای حدود 30% کاربرای سایتم با ip ایران باز نمیشد ولی با vpn باز میشد.
همچنین متوجه شدم گاهی رو مرورگرهای داخلی مثل سامسونگ و یا گاهی هم روی اینترنت ایرانسل یا برخی adsl ها این مشکل بود.

طی تیکتی که به سون هاست زدم گفتن مشکل از اختلالات DNS ایرانسل و مخابرات هست و ربطی به هاست آلمان نداره. (هرچند طبق گزارشات رو هاست ایران هم همینطور بوده)

وقتی در گروه ها بررسی کردم دیدم خیلی ها همین مشکل رو فهمیدن. یک نفر که خیلی پیگیر شد گفته بود به علت فیلترینگ ناقص به صورت اشتباه هست که اختلال ایجاد کرده و درخواست رفع داده و بعدش درست شده.

حل مشکل:

اما چیزی که درنهایت از یک کاربر دیگه فهمیدم این بود که مشکل با CDN حل شده بود. که منطقی هم هست. در حالی که همون چند ساعت پیش یکی از کاربرای من در اینستاگرام گفتن که سایتتون باز نمیشه، وقتی وصلش کردم به کلود فلیر سایتم رو، گفتن که با سرعت بدون VPN باز شد.

این موضوع رو جدی بگیرین چون خیلی روی آمار تاثیر داره و من طی همین دو روز آمارم صعودی شده.

2 پسندیده

با سلام
من سایتم dns هاش بر روی کلودفلیر ست شده ( 2 هفته میشه )
اما از امروز
صفحات سایت بالا نمیاد
ولی پیشخوان وردپرس بالا میاد
آدرس سایتم sitelland.ir

نت هم از مخابرات دارم
فکر کنم مشکل از مخابرات باشه

با تشکر

برا من که باز شد. ولی در موبایل رسپانسیو نبود و سرعتش هم پایین.
یه قالب استاندارد بزنید.اگر هم مشکل از قالب نیست، ببینید اگر با افزونه ای مثل wp rocket فشرده کردین کدها رو شاید مشکل از اونجا باشه

مشکل برطرف شد !!
مشکل به خاطر این بود که در بخش cdn در تنظیمت افزونه راکت DNS های کلودفلیر رو وارد کرده بودم

و نیازی فکر کنم نبوده به فعال کردن این بخش چون تو قسمت ادان های راکت کلودفلیر رو تنظیم کرده بودم

با تشکر

آره. قسمت optimal setting رو هم در همین صفحه راکت فعال کنید.

تو خود کلود فلر نیز در قسمت optimization یه جا داره به اسم rocket loader.
اون رو فعال کنید و اگر اختلالی با راکت یا سایتتتون نداشت بزارین باشه رو سرعت تاثیر بسزایی داشت برام (حدود 25%!) . هرچند در گوگل تست اسپید از همین راکت لودر کلودفلر هم ایراد میگیره با اینحال تاثیر بسازیی داره روی first paint و درنتیجه سرعت لود

سلام @Hassan_Karami عزیز مدتی پیش با این مشکل مواجه شدیم که متاسفانه تا به خودمون بیایم و مشکل رو حل کنیم بسیاری از ترافیک و رتبه هامون رو از دست دادیم.
اما به هر حال تجربه ام رو عرض میکنم تا دوستان هم استفاده کنند. بعد از کلی پیگیری و تحقیقات با صحبت هایی که با چند تا دیتا سنتر و … داشتیم متوجه شدیم که بیشتر مشکل مربوط به پورت 443 که برای ssl هست میشه. و این مورد هم بیشتر روی isp مخابرات بود.
جالب اینجاست که در این مدت چند سرور و چند شرکت عوض کردیم و مثلا روی یک سرور از ایران سرور (مثلا هاستی که روی سرور سپند بود) این مشکل نبود و در یک سرور دیگه بود و همین طور در شرکت های دیگه.
و بعضی از سایت ها دچار نشدند و راحت از کنارش گذشتند. و نکته ای که فرمودید برای cdn می تونه راهگشا باشه اما به شرطی که اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید اون هاست ip های اون cdn رو وایت لیست کرده باشه. مثلا ایران سرور از ابر آروان و کلود فلر پشتیبانی نمیکنه و اگر از ایشون هاست داشته باشی و بخای از cdn استفاده کنی باز سایتت لود نمیشه.
و از اون طرف هم بعد از فعال سازی cdn به علت کش شدن فایل هاتون گاها به مواردی برمیخورید که در لود فایل های جاوا و … مخصوصا برای سبد خرید و تسویه حساب و … به مشکل میخورید ،که هی باید قوانین تعریف گنید که قسمت های مختلف چطور کش بشن .
در خلاصه الان ما یک سرور اختصاصی گرفتیم و dns و ip هامون هم از آمریکا هست که بتونیم عادی کار کنیم.

1 پسندیده

ممنون از توضیحتون،. من از سون هاست، هاست وردپرس آلمان دارم خدا رو شکر مشکل لودینگ و یا بلاک کردن نداشتم.
البته قراره همین روزا فروشگاهیش کنم ، فکر کنم برای اون صفحاتی که در ووکامرس فرمویدید اگر آدرسشون رو در افزونه کش راکت بزنیم که کش نکنه کلا این url ها رو، به مشکل خاصی برنخوریم؟

1 پسندیده

سلام

نیازی نیست صفحات ووکامرس رو از کش مستثنا کنید.
خوده WP Rocket اینکار رو انجام میده. برای بررسی به قسمت قوانین پیشرفته برید:

1 پسندیده

سلام جناب کرمی
ممنون از پست مفیدتون
من هم ۱۰ روزه که با این مشکل مواجه شدم و نتونستم رفعش کنم
درواقع صفحاتی که دارای نقشه leaflet هستند به خاطر باز نشدن نقشه با مشکل لود مواجه میشوند اونهم فقط با اینترنت همراه اول نه با شبکه های دیگر مثل ایرانسل یا dsl خانگی
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

روی کلود فلیر ببرید شاید مشکل حل بشه. میتونید روی ابرآروان که ایرانی هست هم تست کنید.

2 پسندیده

نه متاسافانه با تغییر ns به کلودفلر و ابر آروان هم مشکل رفع نشد

1 پسندیده