نحوه برخورد گوگل با سایتها در زمان قطعی اینترنت

دوستان سلام. میخوام بدونم توی این مدتی که اینترنت قطع بود و سایتهایی که بدلیل عدم دسترسی مدیران سایتها دچار افت رتبه شدن چی میشن؟
رتبه شون میاد سر جاش یا نه؟

1 پسندیده

سلام و درود

بله. کم کم این مورد رفع میشه و مجددا رتبه و نتایج به حالت اولیه برمی گرده. این مدت به دلیل این که هیچ جستجویی از طریق گوگل در ایران نبوده و همه به طور مساوی با این قضیه دست و پنجه نرم می کردن. کم کم به حالت بهبودی می رسه و مثل روز اولش میشه :slight_smile:

4 پسندیده

البته سایتهایی که سرورشون داخل ایران بوده چون گوگل دسترسی به این سایت ها نداشته یک امتیاز منفی به اون ها میده ،ولی مشکل خاصی نیست و نیاز به نگرانی نداره و درآینده برطرف میشه
اما سایت هایی که سرورشون خارج از کشور بوده گوگل برای اونها هیچ امتیاز منفی در نظر نمیگیره چون گوگل به اون سایت دسترسی داشته اما این سایت ها با کاهش ترافیک مواجه بوده اند به دلیل قطعی اینترنت که اون هم بعد از وصل شدن برطرف خواهد شد .

3 پسندیده

البته سایت هایی که سرور ایران بوده گوگل بهشون دسترسی داشته. مگر این که سرورهای ایرانی دسترسی گوگل رو مسدود کرده باشند که معمولا این طور نیست. چون گوگل اگر دسترسی نداشته باشه به سایت در سرچ کنسول اعلام می کنه که بررسی داشتم این مورد وجود نداشت و به راحتی سایت های روی سرور ایران خطایی نداشتند

5 پسندیده

منم همینطور فکر میکنم باز اگر جایه جایی هم در رتبه ها بوده باشه میشه با تولید محتوا و بروز رسانی منظم به همون حالت قبلی برگشت

پیشنهاد شما در این شرایط که نت رو قطع کردن و رسما یه تهدید بود هاست ایران هست یا خارج دوستان؟

به نظر من فعالیت رو روی هاست خارج داشته باشید و برای اینکه به ایران منتقل کنید آماده باشید. مثلا یه هاست یدکی ایرانی هم داشته باشید و اطلاعات رو آینه کنید که در صورت نیاز وقت نیم سرور ها رو تغییر بدین. این اتفاق یک تلنگر بزرگی بود برای آمادگی بیشتر در آینده و فراهم ساختن زیرساختی محکم.

4 پسندیده

سلام @arta
اگه سایت رو هاست ایران باشه، کاربران خارج از ایران میتونند به سایت دسترسی داشته باشند؟

کلا این درسته که میگن در زمان قطعی اینترنت ارتباط سرورهای داخل ایران چه هاست سایت چه سرور مجازی با اینترنت بین المللی قطع نمیشه؟

در ساعات اولیه قطعی ارتباط به طور کلی قطع بود. بعد که اتصال ایجاد شد تمامی دیتاسنتر ها ارتباط مستقیم با خارج از کشور داشتند ولی با اختلال. بعد از رفع قطعی اینترنت بین المللی، گاها قطعی مشاهده میشه. به گفته دیتاسنتر این اختلالات کاملا رفع میشن. البته جا داره بگم که از صبح تا الان مشکلی مشاهده نشده. در صورتی که در روز های اخیر روزی ۴ الی ۶ بار قطعی داشتیم (خارج به ایران و برعکس)

تا حدودی درسته اما این قضیه کاملا انتخابی و دستوری بود. نه یه فاکتور!!

سرور های ایران ما در زمانی قطعی اینترنت بین المللی دسترسی کامل اینترنت بین المللی داشتن و مشکلی از اون بابت نبود، فقط اختلال و قطعی های مقطعی بود. دلیل تکمیل سرویس های هاست ایران و سرور مجازی ایران هم این بود که در همان روز اول که وب سایت ما در دسترس قرار گرفت کاربران buyout کردن.

قابل ذکر است که سرویس های ایران روز یکشنبه برای فروش در دسترس خواهند بود.

2 پسندیده

من سرورم خارج بوده. این عکس گویای اینه که همه چی به حالت عادی برگشته، حتی امروز با گوگل آنالیتیک بررسی کردم کلیک و رتبه بهبود هم داشته.
البته شاید در حوزه های مختلف متفاوت باشه، در حوزه من حین قطعی اینترنت، سایتای رقیب هم قطع بودن…
حالا فرض کنید برای سایتای خبری یا فروشگاهی این مدت چقدر دیجی کالا و ایسنا و… کامنت و بازدید گرفتن.
یکی از دوستانم از bill slawski این سوال رو پرسیده درمورد اینکه اینترمون قطع بود و این تاثیر منفی روی سئو داره یا نه به طور خلاصه جوابش این بوده:
“هیچ مشکلی نداره و شما فقط ترافیک از دست دادین و این احتمال داره بعضی رتبه هارو از دست بدیم ولی با تولید محتوا و به اشتراک گذاشتن مطالب این مشکل رو رفع کنیم”
حالا پیامش زیاد بود ولی این خلاصه ش هست

3 پسندیده

من میخوام برای سایت وردپرسی این کار را انجام بدم، از لحاظ فنی چطوری باید این کار را کرد؟

تا الان به موردی که به صورت اتوماتیک اطلاعات رو بین تو هاست سینک کنه بر نخوردم. در این لحظه دستی انجام میدیم ولی قاعدتا ابزاری هایی برای این کار وجود داره. امشب تحقیق می کنم و اگر تکمیلی بود در یک تاپیک جداگانه اون رو پست میدم و اگر جزیی در همین تاپیک.

2 پسندیده

آرتا جان ارادت
راه حلی برای این مورد به نظرتون میرسه؟
پنل نمایندگی دامنه از جوکر ، و بصورت مستقیم ثبت ، تمدید و دی ان اس ها تغییر میدیم ، دقیقا مستقیم از پنل نمایندگی ، مشکلی که به وجود میاد در اینجور مواقع دسترسی قطع میشه برای تغییر دی ان اس یا ثبت و … ، آیا راه حلی برای پیشگیری این مشکل وجود داره؟

از api استفاده کنید. ما از API استفاده می کنیم و مشکلی نداشتیم. فقط ارتباطش با این تاپیک رو متوجه نشدم.

2 پسندیده

ممنون از شما ، با توجه به این مورد که فرمودید مرتبط بود و همینجا مطرح کردم.

2 پسندیده