نحوه حذف صفحات اضافی سایت برای سئو

سلام خدمت دوستان گرامی
یکسری صفحات و تگ‎ها داخل سایت هست که بعضی ها بدون بازدید و بلا استفاده، بعضی ها کپی (با لینک و بدون لینک منبع) و… هست که دارم حذفشون میکنم.
آدرس هارو با Remove urls از گوگل حذف کنم بهتره یا باید حتما ریدایرکت کنم به یک صفحه مرتبط و بعد دوباره درخواست ایندکس بدم؟

سلام و درود

بستگی داره اون صفحات و تگ ها چقدر ارزشمند هستند و آیا می خواین ایندکس بشن و مهمند؟

اگر قراره که کلا نباشن و اهمیت نداشته باشن بهتره که Remove urls کنید. اگر تقریبا مهم هستند به صفحات و محتوای دیگری ریردایرکت کنید.

1 پسندیده

خیلی از صفحات مثل بیشتر تگ ها و حتی مطالب بی ارزش هستن.
یعنی اگر بخوام یک مطلب بی ارزش رو از سایت و گوگل حذف کنم باید اول از Remove urls پاکشون کنم و بعد اون مطلب و تگ هاش رو پاک کنم درسته؟
داخل یک گروه سئو پرسیدم گفتند باید این مراحل رو انجام بدم:
1- دی ایندکس مطلب
2- خارج شدن یو آر آل از سرچ گوگل
3- حذف مطلب
4- ریدایرکت روی صفحه مشابه

پس می تونین ابتدا حذف و سپس ریردایرکت کنید و بعد از طریق Remove urls مراحل حذف ادرس های قدیم رو در گوگل ثبت کنید.

البته اگر محتوا و تگ مرتبط ندارید ریردایرکت 410 کنید و سپس در Remove urls آنها را ثبت کنید تا کامل از نتایج گوگل حذف بشن

1 پسندیده

سلام
گوگل به بازدیدکننده های اون صفجه توجه می کنه نه تگ هات یا کلمات کلیدی که توش داری اگه صفحه پر بازدیدی بوده خب ارزش بالایی برای گوگل داره و خطا در اون سئو سایتتو دچار مشکل می کنه. مهم نیست حتی اگه خیلی اهمیت هم نداشته باشه و ارزش پایینی اون صفحات داشته باشن نحوه ریدایرکتت مهمه. بقیه چیزارو توجه نکن تو باید سعی کن توی ریدایرکتت مطلب جایگزین مشابهی داشته باشی تا کاربری که به فرض از طریق اون لینک وارد صفحه شده با مطلب پرتی روبرو نشه و اونو بخونه. چون اگه پرت باشه کاربر وارد میشه و سریع سایتتو می بنده. اینجا گوگل برات ارزشی قائل نمیشه و پارامترهای سئو سایتت کاهش پیدا می کنه. در نتیجه مورد مجازات گوگل قرار می گیری و اعتبار کل صفحاتت زیر سوال میره. پس به نحوه ریدایرکت اهمیت بده بقیش خیلی اهمیت ندارن.

1 پسندیده