نصب فونت فارسی در قالب هلیوم

سلام. میشه لطفا من رو راهنمایی دقیق کنید که چطور میتونم فونت های فارسی رو به قالب جوملا اضافه کنم.

سلام دوست عزیز
در ادامه راهکاری رو خدمتتون ارائه میدم تا بتونید هر فونتی رو که می خواید باهاش به قالب تون در جوملا اضافه کنید:

1. اولین کاری که باید بکنید اینه که فونت خودتون رو آماده کنید؛ منظور از آماده کردن فونت یعنی این که اگر فونتتون عادی هست؛ باید اون رو به فونت وب (Webfont) تبدیل کنید که می تونید این کار رو با ابزار های آنلاینی مثل FontSquirell. انجام بدید.
    2.از طریق برنامه کلاینت FTP یا کنترل پنل هاستینگ خودتون، به پوشه templates رفته و پوشه قالب مورد نظر خودتون رو باز کنید و بعدش در پوشه قالب جوملا یک فلدر به نام fonts ایجاد کنید و فونت های مورد نظر خودتون رو توش کپی کنید

2. بغدش به پوشه css برید و یک فایل استیل شیت ایجاد کنید و اون رو به صورت templateName-custom.css نامگذاری کنید. ((دقت کنید که بجای templateName نام قالب مورد استفاده تون رو بذارید.))

3. حالا کد زیر رو در داخل فایل استیل شیت ایجاد شده کپی کنید: (*توجه: فونت BYekan در مثال زیر به عنوان نمونه استفاده شده و بایستی با نام فونت خودتون جایگزینش کنید.)

/* Adding Font*/
    } font-face@
    ;'font-family: ‘BYekan
    ;(‘src: url(’…/fonts/BYekan.eot
    ,(‘src: url(’…/fonts/BYekan.eot?#iefix’) format(‘embedded-opentype
    ,(‘url(’…/fonts/BYekan.woff2’) format(‘woff2
    ,(‘url(’…/fonts/BYekan.woff’) format(‘woff
    ,(‘url(’…/fonts/BYekan.ttf’) format(‘truetype
    ;(‘url(’…/fonts/BYekan.svg#BYekanregular’) format('svg
    ;font-weight: normal
    ;font-style: normal
    {
    /Here you will decide which class will have this font (you can turn this to be active via/
    /Template Menu → Styles/
    ,title, .component-content, .component-content h1, .component-content h2.
    } component-content h3, .gf-menu.l1 > li > .item.
    ;font-family: ‘BYekan’,Helvetica,Arial,sans-serif
    ;font-weight: normal
    ;font-style: normal
    {

4. بعدش به پوشه قالب خودتون برگشته و فایل template-options.xml را باز کنید و بخشی از کد این قالب که مشابه کد زیره رو پیدا کنید:

Geneva Georgia Helvetica Lucida Optima Palatino Trebuchet

اگه کد بالا رو نمی تونید ببینید من تو ی فایل تکست به صورت پیوست براتون همین زیر ارسال می کنم:

code.txt (302 بایت)
کد زیر رو در ادامه کد بالا تایپ کنید. دقت داشته باشید که در این فایل سه بار این قطعه کد تکرار شده و بایستی شما برای هر سه تکرار قطعه کد این عمل رو تکرار کنید.

<option value="BYekan">BYekan</option>

فایل رو ذخیره کرده و ببندید. حالا ادمین وبسایت خودتون رو باز کنید و به مدیریت قالب جوملا برید؛ تو برگه style سه جعبه گزینه برای انتخاب فونت هدر، فونت منو و فونت متن وجود داره که می تونید فونت اضافه شده رو تو این جعبه گزینه ها انتخاب کرده و به فونت پیش فرض وبسایت خودتون تبدیل کنید.

امیدوارم که تونسته باشم مشکل تون رو حل کنم و اگه سوالی داشتید می تونید در ادامه این تاپیک با ذکر نامم سوال تون رو بپرسید؛ در خدمتتون هستم.

3 پسندیده

سلام دوست محترم [Mojtaba.Rahimi]
ممنونم از راهنمایی شما و وقتی که قرار دادید برای پاسخ دادن.:tulip: :hibiscus:
من چند تا سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدید.
اول این که در قالبم، پوشه SCSS به جای CSS وجود داره. فرقی نمیکنن اینا با هم؟
دوم این که من template-options.xml رو نمیتونم پیدا کنم.