نظرسنجی استفاده از فرمت WebP یا تصاویر فشرده شده

سلام و خسته نباشید

استفاده از فرمت webp بهتر هست یا فشرده کردن عکس های png jpg با افزونه smush ؟

چرا هنوز خیلی از سایتا تو png jpg هستن؟

@Angel چند جا گفته بودید Webp | و @arta هم گفته بودید smush خوبه. در کل کدوم بهتره؟

1 پسندیده
  • از فرمت webp استفاده می کنم
  • عکس های png jpg و… رو فشرده می کنم

0 رأی دهندگان

سلام ، ببین WebP یکی از فرمت های جدید هست که بی نظیره اما عیب های زیادی هنوز داره بزرگترینش هم این هست که هنوز تمام مرورگر ها باهاش مچ نشدن!!! این خیلی بده وقتی سایت توی یه مرورگر باز بشه و تصاویرش لود نشن توی اون مرورگر ، یجورایی مایکروسافت هنوز تنونسته با این بحث کنار بیاد ، با این بحث من خودم در حال حاضر فشرده سازی تصاویر حالا با هر متودی رو ترجیح میدم چون دوست ندارم مشکلات پیش بیاد ، اما اگر نظر گوگل رو بخوای توی این زمینه بدونی گوگل میگه webp بهتره حتی توی ماژول مربوط به آپاچی که برای خود پیج اسپید هست بصورت پیش فرض تصاویر رو از روی وب سرور با پسوند webp لود میکنه !!!
ولی باز هم میگم ترجیح فعلیم استفاده از تصاویر بهینه شده اس تا نظر گوگل

1 پسندیده

درود

فقط به خاطر اینکه هنوز با نسخه های قدیمی چنتا مرورگر سازگار نیست ترجیح می دید webp استفاده نکنید؟

مگه چه نسخه هایی سازگار نیست؟ اگر خیلی قدیمی هست نسخه هاش که اشکال نداره ، کاربرهاش خیلی کم هست
برای من مهم فایرفاکس و کروم هست که هر دوتاش تست کردم سازگار هست
تو گوگل آنالیتیکس هم برسی کردم تقریبا همه با گوگل کروم بروز بودن

این بنا به شرایط وب سایت شما میتونه متفاوت باشه ببینید مثلا من کاربرای زیادی از مرورگر اپل سافاری و حتی 5 درصد از اینترنت اکسپلور دارم ! که این رو نمیتونم خط بزنم و نادیده بگیرم ، اگر صد در صد منم کروم و فایر بودم بدون شک این روند رو ترجیح میدادم !

پس از webp استفاده می کنم
فقط چند ساله webp اومده؟ می خوام بدونم خیلی جدیده که هنوز باهاش سازگار نشدن و در آینده سازگار می کنن احتمالا؟ یا قراره مایکروسافت باهاش کنار نیاد؟

این فرمت دقیقا سال 2010 برای اولین بار ارائه شد ، مایکروسافت مثل w3 که مجبور شد باهاش کنار بیاد با این هم کنار میاد ، چون قطب اصلی اینترنت توی دستای گوگل هست و تمام کمپانی ها باهاش به مرور همراه میشن ، مگر اتفاق های غیر قابل پیش بینی بیفته که فکرش رو نمیکنم اینطور بشه
از اینطرف توی تلگرام این فرمت تصویر به حالت استیکر ارسال میشه و این امر بخاطر سرعت بالا و کیفیت خوب و حجم پایین این فرمت هست
توی کیبورد گوگل روی دستگاه های اندرویدی بخش استیکرهاش با این فرمت داره ارائه میشه !
خیلی جاها هستن این فرمت رو دارن ارائه میدن

1 پسندیده

سلام
بهتره از افزونه WebP Express استفاده کنیدکه بهترین افزونه برای تبدیل عکسهای jpg و png به webp هست این افزونه در صورتیکه مرورگر قادر به خواندن عکس با پسوند webp نباشه عکسها رو با jpg عوض میکنه و مشکل دیده نشدن عکس ها هم برطرف میشه .