نقشه سایت فروشگاه اینترنتی

سلام به دوستان گرامی

من توی مدیریت سایت های فروشگاهی کار میکنم
یه بنده خدایی که ازش مشورت میگرفتم سرمسائلی یه نکته ایی رو به من گفت نسبت به نقشه سایتی که به گوگل معرفی میکنیم
اون شخص گفت برای اینکه تعداد لینک های نقشه سایت خیلی بالا نره محصولات رو از نقشه سایت غیر فعال کن و فقط دسته بندی و آرشیو رو توی نقشه سایت فعال کن
که ربات گوگل خودش وارد لینک ها بشه و اون هارو ایندکس کنه و تعداد بالای لینک رو به گوگل معرفی نکن
چون اون سایتی که داشتم درباره اش صحبت میکردم با اون شخص ، حدود 10 هزار محصول داره

به نظر شما این حرفش درسته ؟
اگه میشه منبعی که بهتره چکاری بکنیم هم بگین عالی میشه
با تشکر

1 پسندیده

به نظرم این یه بحث تجربه ای. باید خود ادم همچین فروشگاهی داشته باشه وبعدش تست کنه کدوم میتونه به نتایج بهتری منجر بشه ولی در کل طبق چارچوب های بهینه سازی نقشه سایت:
““صفحاتی را که برای وب سایت شما مهم هستند (و این شامل پست ها نیز می شود) در نقشه سایت خود قرار دهید اینها صفحاتی هستند که محتوای باکیفیت دارند و به احتمال زیاد ترافیک ارگانیک را به وب سایت شما وارد می کنند.””
به نظرم با توجه به این چارچوب اگر محتوا هر محصول خاص و یه جورایی میتونه در جذب مخاطب نقش تعیین کننده داشته باشه میشه روی استفاده از محصولات در نقشه سایت فکر کرد ولی چون به طور معمول اینطور نیست بهتر به خوبی از صفحات ارشیو و برچسب و بخش بلاگ استفاده کنید.
این مقاله ممکنه کمکتون کن هرچند مستقیم اشاره ای نشده: سایت

1 پسندیده

درود
انجام این کار کاملا اشتباهه و این تصورات که گوگل تعداد لینک زیاد مارو ببینه و… یه چیز کاملا بی پایه و اساسه. نقشه سایت دقیقا در نقش یک راهنما برای موتور جستجو عمل می‌کنه و برای هر نوع پست تایپ و تاکسونومی که دارید و قرار در گوگل ایندکس بشه در همون ساختار باید در نقشه سایت قرار بگیره.
بررسی زود به زود سایت شما توسط گوگل به نفع شماست.
جدایی از این شما حتی اگر ۱۰۰ هزار محصولم که داشته باشید، افزونه‌هایی مثل یوست در هر صفحه ۱۰۰۰ تا رو نشون میدن که صرفا یک صفحه حاوی متن با تعداد URL است و چیزی نیست که بخوایم بگیم صفحه سنگینی باشه یا…
این صفحه اصلا ایندکس نمیشه که بخواین نگران همچین مسائلی باشید.

2 پسندیده