نمایش ندادن pt-post ها در قسمت sitemap read سرچ کنسول

با سلام خدمت تمامی اعضای محترم انجمن.
ما سرچ کنسولو خیلی دوست داریم!
به همین جهت گمان کنم نازش زیاد شده این چند وقت و داره اذیت میکنه حسابی.
یه مدتی بود دیدم پست هام ایندکس نمیشه و با ایندکس دستی هم دیگه جواب نبود کم کم.
یه چک کردم سایتمو دیدم تگ هام داره ایندکس میشه.
ولی پست هام ایندکس و کراول نمیشه.
متوجه شدم قسمت pt-post که داخل سایت مپ هست داخل قسمت sitemap read سرچ کنسولم نمایش داده نمیشه.
XML Sitemap.pdf (108.5 کیلوبایت)
Sitemaps 1.pdf (155.5 کیلوبایت)
ولی کتگوری ها و پست ها به علاوه صفحات اصلی سایت بودن.
از تنظیمات افزونه xml sitemaps کتگوری ها و دسته هارو حذف کردم ولی خب فایده خاصی نداشت و همچنان نمایش کاملی ندارم.
توتال یو ار الم شده 4 دونه
کسی راه حلی داره؟

سلام

افزونه سئویی که نصب کردید چیه؟ اگر Yoast دارید نیاز به افزونه اضافی ندارید. یه خروجی از سایت مپ بهتون میده و فقط همون رو تو گوگل معرفی می کنید و تمام. مابقی سایت مپ ها رو هم خودش ایندکس می کنه. در واقع یه ایندکس تعریف میشه که داخل اون ایندکس تمام سایت مپ هایی که گوگل باید مد نظر قرار بده رو قرار میده.

اگر نصب هست آدرسش به این شکل می میشه:

https://example.net/sitemap_index.xml

فقط از صفحه سئو، عمومی، تب امکانات، نقشه های XML سایت باید فعال باشه (روی علامت سوال جلوش کلیک کنید لینک سایت مپ رو بهتون نشون میده)
image

از افزونه xml sitmaps استفاده کردم چون افزونه یواست اجازه دسترسی به تنظیمات سایت مپ رو بهم نمیداد.
سایت چند تا از دوستانم رو هم با همین افزونه xml sitemaps زدیم ولی نمیدونم چرا فقط این سایت اینطوری شده

این رو بیشتر توضیح بدین. دقیقا منظورتون از عدم اجازه چیه؟ فکر نمی کنید که این مشکل باید حل بشه تا اینکه یه جایگزین که کار هم نمی کنه براش پیدا کنید؟

سلام منظورم تنظیمات مربوط به فایل xml بود که یواست دسترسی خوبی نمیداد.
افزونه رنک مث رو نصب کردم و باهاش سایت مپمو ساختم و الان دیگه مشکلی ندارم.
اقای سید زاده به نظرتون چه قسمت هایی از سایت رو در سایت مپ بزارم؟
در حال حاضر کتگوری ها(دسته ها) پست ها و صفحه ها رو در سایت مپ قرار دادم.
.
یه سوال دیگه هم داشتم از محضرتون اونم اینکه:
سایت من سایت برندینگی هست.
در حال حاضر دارم یک سری صفحات با ووکامرس براش طراحی میکنم برای نمایش محصولات و …
به نظر شما صفحات محصول،حساب کاربری،سبد خرید و … که توسط ووکامرس ساخته شدن رو نو ایندکس کنم یا بزارم ایندکس شن؟
طراحیشونم هنوز کامل نشده

درود،
با افزونه یوست از بخش ظاهر جستجو می‌توانید بر اساس پست تایپ، تاکسونمی‌ها و دیگر ساختارهایی که وابسته به قالب و پلاگین های سایتتونه، تعیین کنید که کدوم موارد تو نقشه سایت درج بشن و کدوما نشن.
به عنوان مثال با رفتن به تب طبقه‌بندی> دسته‌ها زمانی که گزینه نمایش دسته‌ها در نتایج جستجو فعال باشه، به این معنیه که در نقشه سایت قرار می‌گیره.

اساس نقشه سایت در هر سایتی(بدون توجه به اینکه وردپرس باشه یا سایت ساز دیگه) اینه که دسترسی و خوندن صفحات رو برای موتورهای جستجو ساده‌تر کنیم.
نقشه سایت کمک می‌کنه که موتورهای جستجو با دسترسی داشن به این صفحه، ساختار کلی از انواع صفحاتی که ما داریم(نوشته، محصول، دسته بندی، برچسب و هر نوع پست تایپ و تاکسونومی اختصاصی) رو بهتر درک کنن.

هر قسمتی که لازمه در موتور جستجو ایندکس بشه باید در نقشه سایت قرار بگیره.

صفحاتی مثل سبد خرید و برگه پرداخت به صورت پیشفرض توسط ووکامرس روی حالت نوایندکس قرار دارن. اما در خصوص حساب کاربری لازمه که در حالت ایندکس باشه. به هر حال صفحات ورود و ثبت نام شما برای موتورهای جستجو هم باید قابل مشاهده باشن.

1 پسندیده

اوکی ممنون از راهنماییت

1 پسندیده