نکاتی درباره سئو که سئو کاران انجام میدن

سلام درود

این لیست کارهایی که یکی از شرکت ها سئو انجام میده

1- سئو و بهینه سازی عنوان صفحات، کلمات کلیدی و متا تگ ها (Description، Robots و …)
2- سئو و بهینه سازی هدینگ صفحات (تگ های H1 و H2 و …)
3- ساخت و بهینه سازی سایت مپ
4- فعال کردن Htaccess. و تصحیح تنظیمات آن
5- ترکیب و فشرده سازی فایل های جاوا اسکریپت
6- بررسی یو آر ال های سایت و تصحیح آنها در صورت امکان
7- بررسی و ویرایش کدهای منسوخ شده HTML
8- فعال کردن Gzip در سایت به منظور فشرده سازی داده های سایت
9- فعال کردن کش سایت
10- جلوگیری از اجرا شدن فایل های جاوا اسکریپت در زمان رندر شدن سایت
11- بررسی وجود محتوای Flash و پنجره های Iframe در سایت
12- مرتب سازی ترتیب بارگزاری و اجرای فایل های CSS و Javascript
13- بهینه سازی تصاویر سایت (کاهش حجم تصاویر و نوشتن متن جایگرین (Alt) برای تصاویر)
14- ترکیب فایل های CSS
15- اضافه کردن Expires Headers برای انواع فرمت فایل های سایت
16- ثبت وبسایت در وبمستر گوگل
17- بهینه کردن حجم سایت
18- لینک بیلدینگ داخلی در صفحات سایت
19- بررسی ریداریکت های اعمال شده در سایت
20- بررسی ویژگی Keep Alive
21- افزایش سرعت سایت
22- بررسی و تصحیح ایندکس و فالو بودن صفحات

هرنکته ای دیگه که میتونه به این روند کمک کنه ممنون میشم که ارایه دهید سپاس گذارم!

6 پسندیده

شمامی تونین از افزونه amp استفاده کنین این افزونه برای کاربرایی که از طریق گوشی هوشمند وب سایت شما رو باز میکنن طراحی شده.برای وردپرس طراحی شده و در نسخه موبایلی سرعت لود رو به حد شگفتی افزایش می ده. در حقیقت سایت شما روی سرور گوگل بارگذاری میشه و وقتی کاربر جستجو انجام میده از طریق گوشیش و صفحه نتایج بالا میاد صفحه شما هم همراهش لود شده و کاربر با زدن کلیک سایت شمارو مشاهده می کنه.

5 پسندیده

از اصول off-page هم می تونین استفاده کنین و بک لینک بسازین به سایت های مثل آپارات، یوتیوب و غیره. همینطور رپورتاژ آگهی و تبلیغات کلیکی گوگل هم میشه کار کرد.

2 پسندیده

مشکلی در سایت پیش نمیاد مثلا به هم خوردن کد ها؟ ممنونم

افزونه را نصب کردم و برای تنظیماتش باید کدام گزینه هار را فعال کنم در وب سایت
تست سرعت گوگل روی گوشی تغیری نکرده!؟

1 پسندیده

سلام نه مشکلی پیش نمیاره دسترسی به کدهای سایت نداره که بخواد بهم بریزتش.

شرمنده دیر جواب دادم. اگه منظورت افزونه amp هست اول پیشنهاد می کنم که خیلی راجبش بخونی بیشتر محتوای انگلیسی. خیلی گستردس تنظیمات شخصی سازی زیادی داره. میتونی یه صفحه رو از بالا تا پایین بسازی تا گوگل همونو به کاربرای گوشی نشون بده. انتخاب خودته که صفحه رو چطور جانمایی کنی

2 پسندیده

در ارتباط با مورد شماره 12؛ واقعا امکان این هست که تمام cssهای صفحه اول رو در حال حاضر و با شرایط فعلی قالب ها حذف کرد؟
یکی از ایراداتی که ماشین های بررسی کننده سئو می گیرند، همین مورده.

این مورد رو می تونین با افزونه های کش انجام بدین و کمی تاخیر و ترتیب بارگزاری را انجام دهید البته توجه داشته باشید در مرحله اول که وب سایتتون لود میشه کمی بهم ریخته به نظر می رسه و بعد از چند ثانیه کامل لود میشه یا ممکنه تداخلی با قالب و افزونه ها این روش بوجود بیاره.

شما سعی کنین حد امکان سرعت و حجم صفحات را بهینه سازی کنید

2 پسندیده

سلام
توی شماره 16 بنظرم بهتر بود نوشته میشد ثبت در کنسول موتورهای جستجو ، چون این روزها خیلی از مردم درحال کوچ کردن از گوگل هستن ، ی سری هم ناخواسته با مرورگر اج ویندوز سرچ میکنن و با بینگ وارد صحنه میشن ، پس طبیعتا تمامی موتورهای جستجو حتی اون چینی مینیا مهمن

3 پسندیده

بله کاملا حق با شما هست تعداد زیادی از بازدید کننده گان وب سایت های بنده هم بینگ تشکل میدن و سرعت خوبی هم هست!

سلام. خیلی مفید بود ممنون دوست عزیز :star_struck:

خیلی ممنونم از شما موفق پیروز باشید!

دوستان نظرشون در مورد استفاده از کلودفلر چیه؟ (البته برای هاست خارجی) داخلش بحث amp رو هم داره. شاید اگه اونجا amp رو آن کنیم دیگه نیازی به افزونه نباشه!! :thinking:

کلودفلر ابزار خیلی خوبیه. اما داستان amp یکم پیچیده تر هست . فقط با یه دکمه نمیشه AMP رو راه اندازی کرد. یه سری فاکتور ها داره که حتما باید از سمت وب سایت شما رعایت بشه.

البته این رو بگم، اگر وب سایتی دارید که در اون از طریق بنر های تبلیغاتی کسب درآمد می کنید، باید با اون ها در AMP خداحافظی کنید. یه تاپیکی درباره AMP داشتیم. پیدا می کنم و در همین تاپیک ویرایش می کنم.

4 پسندیده

سلام
من توی سایت خودم مواردی رو مطرح کردم و این نکات پابلیک هست روی وب انگلیسی
مهم ترین نکته نحوه چیدمان و محتوایی هست که در فضاهای مهم استفاده می شود.
براساس رقابت و منابع موجود بهترین تصمیم می شود بهینه سازی یک سایت