نکات و تنظیمات مربوط به هاست دانلود

سلام.
یک هاست دانلود تهیه کردم، میخواستم از دوستان نکات یا تنظیماتی که لازم هست برای این هاست انجام بدم رو لطفا به اشتراک بزارن.
در حال حاضر یک ساب دامنه ای تحت عنوان dl.mydomain.ir ایجاد کرده ام.

محتواهایی که آپلود می شوند دوره های آموزشی، فایل هایی هستند که بیشتر غیر رایگان هستند.

1- آیا باید روی پورت 80 هاست ست شود؟
2- برای اینکه با وارد کردن ساب دامنه، محتوای زیر ظاهر نشود باید چکار کرد ؟

سلام

برای جلوگیری از ایندکس شدن دایرکتوری در سیپنل وارد محیط کنترل پنل سیپنل خود شوید.
در بخش Advanced گزینه Indexes را انتخاب کنید.
در صفحه جدید می بایست بر روی دایرکتوری که قصد اعمال تنظیمات روی آن را دارید کلیک کنید.

گزینه زیر را انتخاب کنید:
No Indexing : با انتخاب این بخش ، سیپنل اجازه ایندکس شدن این دایرکتوری را نخواهد داد.

سایت با وردپرس هست و می خواین بخش رسانه وردپرس رو به این هاست متصل کنید؟

3 پسندیده

بله سایتم با وردپرس هست. میخوام فایل هایی که یکمی حجم شون بالا هست رو توی هاست دانلود بزارم.

به نظرم کلا از همه رو روی هاست دانلود ببرید.
می خواین عکس ها و ویدیو ها هم برن هاست دانلود؟ محتوای فروشی ویدیو هست یا می خواین زیپ کنید که کم حجم تر بشه برای دانلود کاربرا؟ (اگر برن رو هاست دانلود بهتره)

و اینکه وقتی میره رو هاست دانلود محافظت نمیشن لینک های دانلود لینک ها می خواین محافظت بشن؟ مثلا کاربر که خرید و دانلود کرد 24 ساعت بعد اون لینک منقضی بشه و اگر دوباره بخواد دانلود کنه باید تو سایت لاگین کنه و از بخش دانلود ها دوباره دانلود کنه فایل رو

3 پسندیده

عکس های محصولات و عکس هایی که تو نوشته ها بکار میبرم رو تو خود هاست اصلی آپلود میکنم.
فایل های دوره های آموزشی که قاعدتا zip هستند رو تصمیم دارم رو هاست دانلود بزارم.

:paintbrush: بله اطلاع دارم که محافظت نمیشن، البته یه افزونه ای هست که هفته پیش تو یکی از مارکت های وردپرس داخلی دیدم که یکی از کارهاش همین هست، محافظت از لینک ها و مهم نیست رو هاست دانلود باشه یا خود هاست اصلی.

1 پسندیده

عکس هارو می خواین تو هاست اصلی باشه
و فایل های زیپ توی هاست دانلود.

پس با اکانت ftp هاست دانلود و نرم افزار فایل زیلا ، هر وقت می خواین فایل زیپ آپلود کنید با فایل زیلا آپلود کنید و لینکش رو توی سایت بزارین.

اون افزونه ایرانی برای محافظت فایل هم خیلی خوبه. با دانلود مانیتور و دانلود منیجر که رایگان هستن هم میشه لینک هارو مخفی کرد.

3 پسندیده

سلام.
برای سوال دومتون میتونید دسترسی رو از داخل htaccess محدود کنید. یا ی کار راحت اینکه یک فایل خالی index.php بسازید

1 پسندیده