نیم سرور روی سرور مجازی لینوکس با cPanel/whm

سلام
مشکل من هم مثل مشکل این تاپیک در انجمن سون هاست هست:

سرور مجازی با سیستم عامل CentOS-7 هست.
نیم هاست رو یکی از دامنه هام گذاشتم که شد ns1.rankpay.ir و 2
این آی پی و نیم هاست رو توی نیک گذاشتم مثل این تصویر:

البته این بخشی که نوشته به صورت آزمایشی هست رو پر نکردم.

دامنه دیگم رو هم این نیم هاست و آی پی رو گذاشتم اما بعد ذخیره و پیام ذخیره موفق آی پی حذف شده بود و فقط نیم هاست رو برای اون دامنه تو نیک وجود داشت.
این مشکلی نیست؟

سلام و درود

تا جایی که اطلاع دارم.

زمانی که برای دامنه ir مورد نظر قصد تعریف نیم سرور داشته باشید. معمولا ای پی با همان ثبت میشه و مشکلی نداره.

فقط توجه داشته باشید زمانی که ای پی برای نیم سرور در نیک تعریف می کنید باید همان دامنه نیم سرور داشته باشه.

مثلا domain.ir

ns1.domain.ir ns2.domain.ir

باید با همان ای پی باشه

این مورد رو مطمئن بشید

سلام ممنون از پاسخ

برای دامنه اول همین کار رو کردم تو نیک rankpay.ir
ns2.rankpay.ir \ ns1.rankpay.ir با آی پی سرور
برای دامنه دوم و سوم تو نیک فقط نیم سرور رو بنویسم و ثبت کنم بسه؟

خواهش می کنم. اگر می خواین نیم سرور ست کنید بله و گرنه مثل مورد بالا باید انجام بدید

نیم سرور هارو توی نیک تنظیم کردم 24 ساعت گذشت
اینجوری باز می شه:

http://178.63.234.104/~akanti

دامنم نیست.
در intodns.com نیم هاست رو نشون میده ولی میگه a رکورد نداری (فکر می کردم خوده whm می سازه) |
whois.nic.ir/DNS?name=akanti.ir هم نوشته امکان برقراری وجود ندارد.

از whm میام a رکورد درست کنم می گه از قبل وجود داره (پاک می کنم دوباره ایجاد می کنم چیزی نمیشه)

از سی پنل هم می گه: شما اجازه ساخت این رکورد هارا ندارید. (در ادامه نوشته) شما اجازه ساخت cname و a رکورد را دارید.
آخرشم درست نشد. ممکنه راهنمایی کنید؟ ممنون

وقت بخیر عزیز

از داخل سی پنل شما اول باید از DNS Zone Editor دو رکورد A برای ns1 و ns2 به آی پی سرور ایجاد کنید.

بعد از whm از مسیر Server Configuration روی Basic WebHost Manager® Setup کلیک کنید، برید پایین صفحه در بخش نیم سرور ها، هر دو نیم سرور رو وارد کنید و در نهایت تنظیمات رو ذخیره کنید.

بعدش باید صبر کنید و تغییر دیگه ای ایجاد نکنید. تنظیمات DNS نیاز به زمان داره تا ست بشه.

فقط یه سوال:
شما زمانی که تنظیمات اولیه سرور رو انجام می دادین، غیر از نیم سرور ها، نیم سرور های دیگه ای رو تعریف کرده بودید و بعدا تغییر دادید یا از اول همین نیم سرور ها رو تنظیم کردید؟

1 پسندیده

سفارش رو ثبت کردم باهام تماس گرفتن بقیه کارا انجام شده بود. گفتن نیم سرور رو چی بزاریم گفتم rankpay.ir رو خریداری کردم همینو بزارین. دیگه من تغییر ندادم نیم سرور رو

مطابق با راهنمایی بالا بررسی اقدامات لازمه رو انجام دادید؟
نیم سرور ها رو تو سامانه نیک کی تنظیم کردید؟

1 پسندیده

Basic WebHost Manager® Setup توی این بخش نیم سرور ns1.rankpay.ir و ns2.rankpay.ir ذخیره شده بود.
من در سی پنل بخش DNS Zone Editor رفتم و ns1 رو نوشتم. روی آی پی که برای نوشتن کلیک می کنم خودکار
دامنه بهش اضافه میشه یعنی میشه ns1.akanti.ir.

توی نیک دامنه ها تایید شدن و فعال شدن.
برای rankpay.ir رفتم ns1.rankpay.ir و ns2.rankpay.ir رو نوشتم و جلوشون آی پی سرور.
برای دامنه akanti.ir هم فقط ns1.rankpay.ir و ns2.rankpay.ir نوشتم و ذخیره کردم

https://bit.ly/3c5Fc3q ||| https://bit.ly/3edBEya ||| https://bit.ly/2wvaAJB

آیا دامنه rankpay.ir توسط شما کنترل میشه؟‌ اگر بله، از تنظیمات نیم سرور اسکرین شات ارسال کنید.

ممنون میشم اسکرین شات ها رو مستقیم تو انجمن آپلود کنید.

تا دیروز آره تو پل بود وضعیت ثبت شده بود
الان رفتم دیدم می بینم اصلا نیستش تو پنل نیک ایمیل زدن نوشته ثبت این دامنه نیاز به مجوز سایت سازماندهی دارد!!
جدیدا بعد تایید میان میگن تو سازماندهی ثبت کنید؟
وقتی برگشت نیم سرورش رو ns1.rankpay.ir و ns2.rankpay.ir و جلوشون آی پی سرور رو بزارم بعد چند ساعت درسته؟

1 پسندیده

تا زمانی که دامنه شما کامل تایید نشه به هیچ عنوان امکان استفاده از نیست. ابتدا مطمئن بشید دامنه کامل ثبت شده و بعد نیم سرور استفاده کنید/

معمولا بین 8 الی 24 ساعت زمان می بره

2 پسندیده

نخود سیاه پیدا شد :sweat_smile:

خیر، دامنه این دامنه جزو دامنه هایی هست که شرایط خاص برای ثبت کردن داره. شما اگه همین دامنه رو هویز بگیرید تو remarks میزنه:

This domain is only available for registration under certain conditions

یعنی این دامنه تنها با شرایطی خاص برای ثبت کردن قابل ارایه است.

1 پسندیده

علت این اتفاق کلمه Pay هست.

بعضی از کلمات در دامنه های ملی امکان ثبت ندارند مثل: tv ، bank ، persian و …

تا اونجایی که یادمه برای ثبت اینگونه دامنه ها باید از طریق رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اقدام کنید.

لینک ارسالی از نیک رو بررسی کنید.
اگر ایمیلی دریافت نکردید، قسمت پیام ها در نیک رو بررسی کنید.

1 پسندیده