هاست ایران یا هاست خارج برای ووکامرس

یک سایت وردپرسی (با افزونه المنتور) دارم و تازگی فروشگاه ووکامرس هم نصب کردم.
نیم سرورها روی سی دی ان ابرآروان هست و هاستمان اشتراکی وردپرس خارج (سی پنل) هست ولی بنظرمان ضعیف هست (2 گیگ رم و سی پی یو معمولی) که جواب ووکامرس و افزونه پرمصرف صفحه ساز المنتور رو نمیده (حداقل 4 گیگ رم و پردازنده سه هسته ای)
باید هاستمان را عوض کنم - چند شرکت پیدا کردم که هاست مخصوص ووکامرسی با توضیحات شفاف میزان رم و پردازنده برای هر اکانت را داده اند در پلنهاشون - هم ایران هم آلمان
حال موندم مثل قبل همون هاست خارج سی پنلی باشه با ابرآروان … یا اینکه هاست ایران سی پنلی بگیرم و ابرآروان هم که روش ست شده …
بنظرتان کدوم بهتره ؟
خودم که هاست خارج سی پنلی رو ترجیح میدم بخاطر پینگ کم گوگل و کیفیت بهتر - عملا اون مبحث نادرست سرعت بهتر هاست ایران برای کاربر ایرانی رو اصلا قبول ندارم، چه ربطی داره؟ کاربر در حد میلی ثانیه که تفاوت رو تشخیص نمیده ولی ربات گوگل پینگ طولانی به سروهای ضعیف ایرانی را چرا میتونه …
اگه اشتباه میکنم راهنمایی کنید با دلیل
خواهشا آماتورها و کسانی که تجربه این موارد رو ندارند، نظر ندهند … مثلا نفرمایید هاست ایران بگیر سرعت لودش برای کاربر ایرانی بهتره !
لطفا از نظر کیفیت خدمات دهی و سئو گوگل بگید هاست آلمان خوبه یا نه (در ضمن کلودفلر رایگان به درد دامنه دات آی آر ما نمیخوره و مجبوریم امکانات بیشتر ابرآروان نه چندان خوب ایران رو داشته باشیم مثل صفحه اختصاصی در دست تعمیر سایت که ابرآروان داره ولی کلودفلر رایگان نداره)
** خواهشا فقط حرفه ای ها تاپیک بزنن - اگر در این مورد تخصص ندارید لطفا پاسخ ندهید ***
تشکر از همتون

با سلام خدمت شما دوست عزیز
ابتدا خدمتتون عرض کنم اگر کاربر میزبانی سون هاست هستین از طریق پشتیبانی تیکت می زدین خدمتتون راهنمایی می کردن
ولی اگر نظرات دوستانی که تجربه دارن رو میخواین بپرسین ابتدا توصیه میکنم مقداری تحقیق کنین
گوگل با اون عظمتش بهترین منبع و بهترین پاسخ هارو داره
نیاز نیست شما با این ادبیات به خودشون فشار بیارین تا دوستان در انجمن وقت خودشون رو صرف پاسخ شما بکنن
چون در این انجمن همه هدف شون تبادل نظر و اشتراک گذاری تجربه هاشون هستش .
پاسخ شما : قبل از تغییر سرویس تون کمی در مورد بهینه بودن سایت تون و نیازهاتون بررسی کنین تا متناسب با همون نیازتون و بهینه بودن سایت تون یه هاست خوب و حرفه ای تهیه کنین بعضی موقع مشکل از بهینه بودن میشه در مورد انتخاب میزبانی قطعا میزبانی های خارج از ایران، انتخاب مناسبی هستش ولی اول و آخر بر میگرده به پلن و برنامه و استراتژی شما
موفق باشید.

بله تحقیق کردیم - حداقل 4 گیگ رم - سه هسته پردازنده و 25 گیگ فضا
همین سون هاست هم هست میدونیم دیدیم پلنش رو
میخواهیم طی چند هفته دیگه سون هاست یا شرکت دیگه ای سرور ووکامرسی بگیریم
تیکت هم زدیم سون هاست ولی نظر قطعی خاصی ندادند و گفتند هر دو خوب هست و فرقی نداره!

یک نفر که قشنگ تجربه داشته باشه میخواهیم راهنمایی کنه من را
ادبیات بدی هم که نداشتیم عزیز … دو تا جواب کار راه انداز اصولی بهتر از دهها پاسخ آماتوری از روی خیرخواهی ولی غلط هست . خواستیم فقط افراد متخصص جواب ما رو بدهند …
خواهش کردیم فقط کسانی که تجربه دارند تاپیک بزنند نه اون کسانی که مطالب ناقصی رو یک جایی خوندن فقط و دوباره اینجا تکرار می کنن بدون اینکه عملا درگیرش شده باشند …
لطفا شما دقیقتر راهنمایی بفرمایید ما رو درباره مزایای هاست خارج یا ایران
ولی اگر نظرات دوستانی که تجربه دارن رو میخواین بپرسین ابتدا توصیه میکنم مقداری تحقیق کنین

گوگل با اون عظمتش بهترین منبع و بهترین پاسخ هارو داره

:grin: همین یک جواب آماتوری هست! میشه بفرمایید کجا در گوگل تحقیق کنیم ؟ :face_with_monocle:منظورتون منابع انگلیسی هست ؟ مطالب انگلیسی زبان چه ربطی به شرایط هاستینگ داخل ایران داره ؟!
سایتهای فارسی هم که اکثر مطالب گمراه کننده و ابتدایی دارند مثلا هاست ایران لود بهتری از ایران برای کاربران ایرانی دارد ولی در مورد مشکلات پینگ و کیفیت سخت افزار و … حرفی نیست …

ممنون میشویم بیشتر توضیح بدهید

ببینین دوست عزیز در ابتدا قبل از هر کاری بستگی به استراتژی وب سایت شما داره
افراد یا شرکت هایی که از میزبانی های داخلی استفاده می کنن یه موقع می بینی به خاطر مجوز ها و محدودیت های سازمانی می بایست سرویس های داخلی رو انتخاب کنن
نکته بعدی در توضیحات بالا اشاره به هاست یا سرور ووکامرس می کنین ما سروری مخصوص ووکامرس نداریم بلکه کانفیگ اون هست که هر میزبانی بسته به مشتریان خود و نیازهاشون سرورهاشون رو کانفیگ و اختصاصی و در پلن هاشون اونارو معرفی می کنن
نکته بعدی اینکه همیشه افراد متخصص که در حوزه سئو و برنامه نویسی بخاطر مشکلات فنی که در آنالیزها و بررسی ها متوجه میشن توصیه میکنن هاست های خارج استفاده بشه،
نکته بعدی هم که بعضا خیلی جاها مشاهده می کنیم اینکه سرویس دهنده خارجی روی میزبانی و دامنه های بین المللی حداقل با محدودیت کمتری سرویس میدن همین cnd هارو شما در نظر بگیرین
توصیه آخر اگر سایت نوپا هستین توصیه میشه از یک متخصص در تیم تون راهنمایی بگیرین از ابتدا طراحی تا مرحله پیاده سازی، تست و خطا در کنارتون باشه تا به مشکلاتی برنخورین

خیر عزیز نوپا نیستیم و دولتی هم نیستیم
دارم مشورت میگیرم بخاطر مباحث قیمتی
ولی نمیخوام قیمت رو فدای کیفیت و سئو کنم
میدانم هاست ووکامرس یعنی شرایط کانفیگ مناسب ووکامرس - بله
ترجیح خودمم هاست خارج سی پنلی هست
با توضیحات شما هم گویا هاست خارج بهتر هست پس مثل روال فعلی ام ، همین هاست خارج رو ادامه بدهم؟
فقط میخوام قطعی و فنی دلایل این انتخاب رو بدونم (لطفا مقایسه ای بفرمایید)
منظورتون از مطالعه منابع گوگل هم بفرمایید لطفا
دوست عزیز هاست ها اکثرا اشتراکی هست و تو کانفیگ هاشون چیزی دست شما نیست چه داخلی باشه چه خارجی باشه یه حداقل و حداکثر در منابع قرار میدن پس طبیعتا چیزی دست شما نیست تغییر داده بشه نهایت می تونین در میزبانی ها که هاست اشتراکی و اختصاصی ارائه میدن به مزایا یا معایب هاشون بپردازین یه سری محتوا تو نت هست میزبانی ها و نوع سرویس هاشون رو مقایسه کردن و اگر کانفیگ خیلی براتون مهم باشه شما باید برین سمت سرور و یه سرور متناسب با نیازهاتون تهیه کنین کانفیگش باز برمیگرده به مقدار توان سرور تون ، حالا اگر سایت فعلی تون با کمبود منابع روبرو هست با توجه به بودجه تون می تونین ارتقاع بدین یا اگر مشکل فنی داشته باشه می تونین بررسی و رفع کنین