هاست وردپرس ایران یا آلمان؟

سلام و عرض ادب،
من می خواستم امروز یا فردا از سون هاست، هاست وردپرس خریداری کنم و سایتم را به سون هاست منتقل کنم.
می خواستم بدونم که به نظر شما هاست ایران سون هاست بهتر است یا آلمان؟
و اینکه سایت بنده الان روی کلودفلر ست شده و بعد از اینکه اومدم سون هاست بهتر هست که DNS هام روی کلودفلر باشه یا اینکه روی خود هاست ست بشه؟
و اینکه @Angel که توی یک تاپیک دیگه گفتید از نسخه پرمیوم کلودفلر استفاده می کنید، میشه بپرسم چطور خریداری کردید و آیا میشه رایگان نسخه پرمیومش رو داشت؟ :sweat_smile:
خیلی ممنون :pray:

هاست ایران یا آلمان؟
  • ایران
  • آلمان

0 رأی دهندگان

1 پسندیده

ایران گرونتره
ایران ( اینترنت نیم بها داره )
هاست ایران در مواقع قطع نت مشکل نمیخوری
هاست ایران از نظر پرت ضعیف تر اند
هاست ایران در جی https://gtmetrix.com/ رتبه کمتر میگیره
هاست ایران در کشور های دیگه پبنگ بالاتری داره

باید اول بفرمایید جامعه هدف شما در گجا هست. ولی من همیشه المان رو ترجیح میدم

@Ashkan_Hasebi

شمارو به شنیدن این پادکست دعوت میکنم:

1 پسندیده

سلام
من هاست آلمان را توصیه میکنم. به این دلایل:

-هاست های ایران از قدرت و آپتایم بالایی برخوردار نیستن و وقتی ربات گوگل در ساعات روز وقتی وارد سایتتون شود و سایتتان فعال نباشد و هاستتون داون باشد پس در نتیجه نابودی سئو را به همراه خواهد داشت
-هاست های ایران و خارج از نظر سرعت لود تنها در صدم ثانیه تاثیر خواهد داشت و این محسوس نیست برای کاربران
-هاست های ایران اغلب دارای کنترل پنل های خیلی قدیمی از جمله پلسک و یا دایرکت ادمین می باشند که برای کارایی و … بسیار ضعیف می باشند. (البته در سون هاست سی پنل است)
-اغلب هاست های ایرانی دارای ضعف بک آپ خودکار می باشند و عملا بک آپ به صورت دستی توسط شما باید صادر شوند و مشکلات از دست دادن اطلاعات را خواهید داشت
-هاست های ایران دارای قیمت های بسیار غیر منطقی و دوبرابر هاست های خارجی است!!! (خوشبختانه در سون هاست اینگونه نیست)
-هاست های ایرانی اغلب دارای محدودیت های توابع و متغیرهایی هستند که برای کار با سیستم های مدیریت محتوا دارای مشکلات عدیده ای خواهد کرد و یا از تمامی امکانات انها به دلیلی این محدودیت ها امکان استفاده نخواهید داشت
-هاست های ایران و ای پی های هاست های ایران توسط سیستم ها بلوکه هستند و تحریم هستند و از امکانات و بسط و گسترش و ارتباط با سرورهای خارج و api ها و … به دور خواهید بود

مطمینا هیچ وقت قرار نیست اینترنت در ایران قطع شود
و اگرم تصمیم در یک روزی … یک روزی این باشد قبلش اعلام میشه و ان وقت است که چاره ای نیست جز استفاده از هاست ایران

البته من خودم از هاست ایران سون هاست تا حالا استفاده نکردم و نمیتونم دربارش نظر بدم.
ولی هاست آلمانش خیلی خوب است. خیلی راحت و بی دردسر است و مشکلی تا حالا باهاش نداشتم.

3 پسندیده

سلام،
من با شما مخالف هستم، و البته خودتون هم در برخی موارد حرفتون رو نقض می کنید!
من در سایتم هیچ مشکلی در سرعت سایت ندارم (هاستم ایرانه) و اینکه سرعتش هم عالیه (دست سون هاست درد نکنه :grin:)
در مورد آپتایم ها نظری دارم و @arash فکر کنم بدونن.
در کل ممنون از نظرتون :pray:

2 پسندیده

دوست عزیز

وقتی آرتا جان که خودشون از مدیران سون هاست، یک وردپرس کار و یک وبمستر حرفه‌ای و با تجربه و دانش هستند، در نظر سنجی هاست آلمان را انتخاب کرده‌اند، پس خودت حدیت مفصل را تا آخر بخوان.

الان حدود یک روزه که سایت من که رو سرور آلمان هست باز نمیشه ، ممکنه از نظر سئو ضربه نزنه ولی از نظر اعتماد مشتری ها که دنبال بهانه هستند تا به اعتبار یک سایت شک کنند و خرید آنلاین نکنند قطعا ضربه میزنه.

با توجه به شرایط مملکت و مسائل فنی ، اختلاف کلی هاست ایران و آلمان اونقدری زیاد هست که ارزش موندن رو هاست آلمان رو داشته باشه؟

سلام دوست عزیز
به انجمن سون هاست خوش آمدید
در مورد تفاوت هاست های که میزبانی ایران و خارج از ایران هست بسیار در این انجمن گفتگو شده و قطعا نظرات اساتید محترم و توصیه روی هاست های خارج از ایران هستش
اگر میزبانی هاست فعلی شما در ایران هست در میزبانی جهت انتقال به سرور های المان تیکت ارسال کنید
ولی قبل از هر کاری حتما با یه سئوکار مشورت بگیرین تا سایت شما ابتدا بررسی بشه سپس بر اساس نیازهای شما سناریو تهیه بشه و قطعا میزبانی المان بهتر است .
موضوع بعدی اعتماد یا اعتبار مشتری معیارهای دیگه داره که یکی از عوامل آن به سرعت هاست و بهینه بودن سایت شما مرتبط می باشد

دوست عزیز به این نکته توجه کن که اخیرا از طرف داخل برای سایتهایی که خارج از ایران هستند دارند دردسر درست میکنند تا مجبور بشن هاستشون رو انتقال بدن به هاست ایران. مثلا اخیرا سایتهای خارج از ایران که از گواهینامه let’s encrypt استفاده میکردند تا یه مدت با مرورگر فایرفاکس باز نمیشدن. یا اینکه الان دارن هر چند وقت یکبار سایتهایی که خارج از ایران هستند، دسترسیشون به درگاههای پرداخت رو هر چند وقت یکبار مختل میکنند، مثلا همین چند روز پیش دسترسی سایتهای خارج از ایران به درگاه بانک ملت ۲ روز قطع بود. خلاصه بگم اینکه دارند با این اذیت‌ها کاری میکنند که هر کی فروشگاه اینترنتی داره خودش انتقال بده به هاست ایران.
در ضمن این قطعی‌هایی هم که این روزها و از الان به بعد برای هاست خارج از ایران میبینیم بخشی از همین پروژه هست و برای همه هست و ربطی به شرکتهای هاستینگ نداره.
حالا شما خودت باید بررسی کنی ببینی بین هاست ایران و آلمان، کدام یک برات مناسب‌تر هست.

تو این تاپیک هم روشی گفته شده که باهاش میتونید اگه هاستتون داخل ایران هست تحریمها رو دور بزنید: