پایان خاموش گوگل پلاس

گوگل پلاس ، شبکه اجتماعی که هیچوقت محبوب نبود و کمتر کسی حتی اسم آنرا شنیده بود به کار خود بی صدا پایان داد.
همین الان رفتم گوگل پلاس برای انجام کاری و با صفحه زیر روبرو شدم

گویا قرار بود در ماه آگوست بسته بشه اما به نظر میاد بخاطر باگ ها و مسائل امنیتی چند ماه زودتر بسته شد.

دوستان نظرتون چیه ؟ چرا یک شبکه اجتماعی با اون سرمایه کلانی که داره نتونست محبوب و حتی معروف بشه؟ چه اتفاقی میفته پروژه هایی به این بزرگی شکست میخورن؟صحبت از یک تیم 5 نفره دانشجویی یا مثل خود ماها یک تیم معمولی با سرمایه های انسانی و مالی محدود نیست ، صحبت از یک پروژه ای هست که یک تیم بسیار قدرتمند هست که منابع انسانی و مالی بزرگی در اختیار داشت اما شکست خورد. حتی میشه گفت سالهاست شکست خورده اما الان رسما اعلام میشه. اتفاقی که شاید به زودی برای یوتیوب و یا گوگل مپ بیفته با روند نزولی که داریم از این دو سرویس گوگل میبینیم.

آیا واقعا گوگل نتونسته به جز موتور جستجوی خودش تو زمینه های دیگه موفق باشه ؟ به عبارت دیگه گوگل رو فقط باید به عنوان یک شرکت موتور جستجو بشناسیم؟

4 پسندیده

ظاهرا پشت پرده دلایل زیادی داشتن. تو مقاله ای که خوندم شکست رو به روش های مختلف توضیح داده بودن. توی هایلایت ها نوشته بود که عکس ها و ویدیوهایی که تو گوگل درایو بکاپ گرفته بودن باقی میمونه و بقیه کاملا حذف میشن.

5 پسندیده

روی رتبه سایت تاسیر میزاشت
من بک لینک میگرفتم خیلی تاسیر گذار بود!
حیف شد!

2 پسندیده

@mohammad
قبل از عید برای من ایمیل اومد که از پیام ها و تصاویرتون بک آپ بگیرید که داره حذف میشه
به نظرم دیگه برای گوگل توجیه اقتصادی نداشت با روی کار اومدن اپ های اجتماعی محبوبی مثل اینستاگرام و تلگرام و واتس اپ و …
باید منتظر توییتر و فیسبوکم باشیم تا به همین سرنوشت دچار بشن:confused:

1 پسندیده

دقیقا یکی از عوامل مهم شکست خیلی از پروژه ها در وب همین هست که هیچ رویکردی به سمت کاربر نداره اون پروژه ، به زبان ساده میگه من همینم آقای کاربر ، میخوای بخواه نمیخوای برو اونجا که دلت میخواد. پافشاری بیش از حد روی افکار و باورها و عدم انعطاف پذیری مدیران گوگل ، به جرات میتونم بگم اگر اندرویدی نبود و اگه کروم و جستجوی گوگل بطور پیشفرض روی اندروید نبود حتی موتور جستجو گوگل هم به سمت نابودی داشت حرکت میکرد.

3 پسندیده

دقیقا
هر ابزاری که برای کاربران ساخته میشه باید یک نیاز و یک جذابیت بتونه بوجود بیاره, اینستا و تلگرام و واتس اپ چرا فراگیر شدن چون نیازهای جامعه هدف را پوشش دادن از سرگرمی گرفته تا اشتراک راحت و بدون دردسر اطلاعات و حتی ایجاد اشتغال
گوگل باید چنین رویکردهایی را پیش میگرفت, طرح گوگل پلاس مال قبل از بوچود اومدن شبکه های اجتماعی این چنینی بود اگر ساختار خشک قبل را کنار میذاشت و امکانات و طرح کاربردی به خودش میگرفت دلیلی برای شکست نداشت چیزی که بدون شک گریبان شبکه های اجتماعی قدیمی را دیر یا زود خواهد گرفت.

3 پسندیده

روز به روز رقابت ها سخت تر و سخت تر میشه
بروز نباشی شکست میخوری و زود هم فراموش میشی…
گوگل هم اگه بروز نباشه و درست مدیریت نشه یه روز یکی زمین میزنتش و این چرخه ادامه داره

3 پسندیده