چه نوع صفحه ای برای سوالات متداول سایت مناسب تره؟

سلام و عرض ادب به سون هاستی های عزیز :kissing_heart:

همان طوری که از عنوان مشخصه سوالم اینه که چه نوع صفحه ای برای بخش سوالات متداول یا خدمات مشتریان یک سایت بخصوص فروشگاه اینترنتی برای سئو مناسب تر هست؟

من دوتا سایت که دو صفحه سوالات متداول متفاوت از هم دارن را اینجا قرار میدم لطفا نظرات با ارزشتون را بگین، ممنون :heart:

نمونه اول

نمونه دوم

و مورد دوم این هست که روش سایت اول ساده است و برای هر سوال یا خدمت یک برگه ایجاد کرده و سوالات و راهنمایی ها را داخلش نوشته ولی برای سایت دوم چطور میشه با وردپرس و ترجیا با المنتور ساختش؟ منطورم نوع آدرس دهیش هست نه دیزاین صفحه و اینکه آیا مورد دوم هم هر مورد یک برگه مجزاست؟

لینک نمونه دوم:

mootanroo.com/customer-service

سلام و درود

نمونه اول :: شما می تونید با المنتور یک برگه ایجاد کرده و دسته بندی ها را فراخوانی کرده و سپس با کلیک روی آن به صفحه مربوطه که می تواند پست یا دسته بندی باشه ارجاع داده بشه

نمونه دوم ::

مثل لایت باکس می مونه با کمی جی کوئری ترکیب کرده و به صورت تمام صفحه نمایش می ده و البته مثل لنگر در المنتور هم هست که می تونین نمایش بدین ولی چون حالتی داره که روی باکس کلیک می کنی و تمام صفحه میشه این مورد خیلی مشخص نیست ولی چیدمانش به همین صورته.
می تونین از خاصیت لایت باکس هم در المنتور استفاده کنین

2 پسندیده

@3adegh
خیلی از راهنماییت ممنونم :rose::heart:
ولی اصل سوالم اینه که از نظر سئو کدوم مورد مناسب تره
نمونه دوم اگه لایت باکس باشه و همه موارد داخل یک صفحه باز بشه فکر میکنم از نظر سئو مناسب نیست البته دوستان لطفا نظر بدن که کدوم حالت برای گوگل جذاب تره

سلام محمد عزیز دل :heart::heart::heart:
صفحه پرسش و پاسخ در موارد بسیار کمی برای دریافت رتبه ایجاد میشه ، و بیشتر جنبه رضایت کاربر از سایت استفاده داره ، اما اگر تمرکز بر روی این هست که رتبه گرفته بشه و از نظر سئو پیشنهاد من این هست که یک برگه یکتا برای این مورد در نظر گرفته بشه و همانند عکس شماره 2 بهترین حالت هست.
دلیل هم این هست که گوگل انقدر این مورد رو دوست داره که اگه ساختار رو رعایت کنیم تو نتایج نمایش میده . ( تصویر زیر )

1212

در مورد سوال دوم، نه محمد جان برگه جدا نیست کل محتوا در یک برگه هست ، و پاسخ رو بصورت پاپ آپ نمایش میده

عزیزی

2 پسندیده

برای سئو ادرس هایی که کامل و اختصاصی باشن بهترن. ولی می تونین از حالت faq معمولی برای رتبه بندی که دوست عزیز اشاره کردن استفاده کنین که این حالت گوگل پسنده و مخاطب هم بهش نزدیک تره و دم دسترسه به قول معروف.

ظاهر خوبه ولی از این جهت کاربر پسند بودن و گوگل رو در نظر داشته باشید

1 پسندیده

سلام داداش عزیزم :kissing_heart::heart:
خیلی ممنون بابت پاسخی که دادی :heart_eyes::rose: با نظرت موافقم عزیزم، این سوال را مطرح کردم چون داخل رفرنسی خونده بودم هرچی رغیب هات سرسخت تر باشن برای سئو، گوگل به موارد جزئی تر بیشتر اهمیت میده و خب به نظرم صفحه سوالات متداول هم می تونه کمک زیادی به ورود کاربر به سایت بکنه اگه درست طراحی و مدیریت بشه و نظر گوگل و بازدیدکننده را بتونه جلب کنه چون غیر از یکی دوتا سایت مطرح بقیه خیلی به این صفحه توجه نمیکنن و کاربری که نتونه جواب سوالاتش را پیدا کنه مثل نحوه سفارش و بازگشت کالا و… برای خرید هم شاید گیج بشه و کلا از خیر خرید از سایتت بزنه و بره
بازم ممنونم :heart::heart::heart:

2 پسندیده

مرسی عزیز :heart_eyes::heart:
آره باید به حالت faq هم توجه بشه چون برای گوگل یک سری ساختار مهمه

ممنون بابت پاسخت :rose::heart:

1 پسندیده