چگونگی شکایت برای سایت های مشابه

سلام وقت بخیر
دوستان من یک سایت دارم ، تنها اسمی که سایتش مربط با موضوع سایت من هست فقط خودمم ، حالا کسایی رو میبینم که اسم سایتشون مثل منه ولی با پسوند های دیگه و همین موضوعی که سایت من هست تقریبا دارن بازدید میگیرن
چطوری میتونم شکایت کنم ازشون ؟
توی گوگل سرچ کنین ( ایران مدیا ) فقط سایت من میومد یعنی هیچ یا همش وبلاگ بود یا سایت های خبری خارجی ! دامنم 3 سال قدمت داره و یک ساله فعالیت داره ولی یکیو دیدم با یه پسوند دیگه اومده بالا
بخوام این نامو برای خودم ثبت کنم باید چکار کنم ؟
درضمن شرکت هم نیستم شخصی ام

سلام محمد مهدی عزیز ، ببینید برای چنین نوع شکایتی باید ثبت شرکت و ثبت برند شده باشید مثلا فیلیمو از سایت یکی از نزدیکان من که اسمش ایرانفیلیمو بود روی برند شکایت کرد و تونست وادارشون کنه ک دامنه شون رو تغییر بدن البته بگم تقریبا وکیلشون چند ماه تمام رفت و اومد و بدون شک هزینه کرده براش تا تونست این کار رو بکنه ، ببینید این امر رو اگر با رتبه یک نگه داشتن انجام بدید بهتره توی این نوع روال کاریتون بنظر من.

2 پسندیده

سلام ندا خانم
خیلی ممنون از راهنمایی قشنگت!
اتفاقا الان با یک شرکتی که ثبت برند میکنه صحبت کردم حدودا 8 میلیون هزینش میشه!

الان واقعا موندم چکار کنم یه بنده خدایی با پسوند .me اومده مثل اسم سایت من زده و هی اون میره اول باز من میرم اول میخوام از دور بندازمش بیرون چون اولین کسی که با این اسم سایت اورد بالا من بودم!

1 پسندیده

ببین .me رو بندازی بیرون، فردا یه پسوند دیگه میزنه. شما بهتره برندینگ و استایلینگ خاص خودتو پیاده کنی، یعنی من میام تو سایتت هم استایل کارت متفاوت باشه، هم کالا به دستم میرسه بسته بندی فرق کنه، هم تیکت میزنم مدل پاسخدهی متفاوت باشه، هم تنوع کار شما قویتر باشه، هم خدمات شما بیشتر باشه، هم گارانتی پس از ارسال داشته باشید، هم سیستم CRM قوی پیاده کنید، هم تیمتون قوی تر باشه، هم مطالبتون بهتر باشه.

زمانی که تمرکزتو از خودت جدا کنی بذاری رو رقابت با بقیه اون لحظه س که شکست خوردی پسر!
بنظرم این‌ها از ترس میاد، ترست هم از جای دیگه نشات گرفته وجود .me فقط بروز بیرونی ترس‌های توعه، یک آزمایش هست. شما مساله رو از خودت حل کن، بهبودها رو ایجاد کن، درگیر نشو، تغییر را خواهی دید.

2 پسندیده

دم شما گرم کاکو جون
خیلی ممنون لطف کردی از این انرژی و دلگرمیت :kissing_heart: