چگونگی و پیش نیاز های طراحی قالب اختصاصی وردپرس

با عرض سلام خدمت شما بزرگواران،

من میخوام برای سایتم یک قالب اختصاصی طرّاحی کنم برای اینکار باید چه زبان های برنامه نویسی ای یاد بگیرم؟

سلام ، ببینید شما میتونید با استفاده از نرم افزارهایی نظیر تمپلت توستر یا نظیر اون شروع به طراحی یک قالب بدون نیاز به کدنویسی کنید ولی برای طراحی یک قالب با استفاده از زبان های برنامه نویسی بصورت انحصاری باید زبان های html و php و css و در نهایت js رو بلد باشید ، با تسلط داشتن به این زبان های برنامه نویسی میتونید یک قالب واکنشگرا و با رابط کاربری خلاق و خوب طراحی کنید !!
البته هستند دوستانی که فقط آشنایی کمی با html و php دارن با استفاده از سرچ کردن های مختلف توی نت یه قالب رو طراحی میکنن اما خوب بدون شک نمیتونه اون قالبی که باید و شاید باشه !!
باز توی این زمینه من دعوت میکنم حسین عزیز که تجربه زیادی توی وردپرس و زبان های برنامه نویسی اون دارن که اگر چیزی نیاز هست بهتون بگن @Hosein

6 پسندیده

خیلی ممنون از پاسختون،

راستش با نرم افزار نمی خوام طرّاحی کنم با همون کد نویسی باشه بهتره.
چند سوال دارم ممنون میشم جواب بدین:

1. آیا زبان Ajax نیازی به یادگیری ندارد؟
  2. چرا زبان جوا اسکریپت رو آخر آوردید (یعنی آشنایی مقدّماتی داشته باشیم کافیه؟)
  3. اینکه فرمودید

یعنی چی؟ چطور با دانش کم html و php میشه قالب طرّاحی کرد؟ توی اینترنت چی باید در این زمینه سرچ کنیم؟

با عرض پوزش که سوالاتم زیاد شد!

در ضمن اگر کسی از دوستان خواست با نرم افزار قالب طرّاحی کنه، برنامه Artisteer 4 امکاننات خوبی داره داخل پیوست تصویر رو فرستادم با اون میشه قالب برای وردپرس بلاگر جوملا و خیلی چیز های دیگه بدون نیاز به کد نویسی طرّاحی کرد

1 پسندیده

سلام و ارادت
با اجازه ندا خانم عزیز چند مورد رو من اضافه کنم

برای شروع نیازی به زبان php ندارید ، فقط وقتی به php نیاز پیدا میکنید که بخواید پلاگین اختصاصی یا قابلیت اختصاصی در سایت وردپرسی خودتون داشته باشید.

برای شروع سخت نگیرید ، اول شما نیاز هست html و css رو یاد بگیرید ، بعد از این 2 مورد شما باید یاد بگیرید چطور قالبی که طراحی کردید به وردپرس تبدیل کنید. برای تبدیل هم از توابع خود وردپرس و کدهای آماده استفاده میکنید. که تو منابع مختلفی وجود دارن.

بعد که دستتون راه افتاد و خواستید در این زمینه حرفه ای تر بشید، میتونید زبان php هم یاد بگیرید تا بتونید بر خود وردپرس بصورت کامل مسلط بشید.

این 3 مورد رو تو یک زمانبندی منظم داشته باشید به شدت کار براتون راحت میشه.
مطالعه ، چالش پذیری ، تمرین

موفق باشید.

5 پسندیده

سلام خدمت شما

برای طراحی قالب وردپرس احتیاج داریم به یادگیری زبان های ؛

html > css > javascript & jquery

این زبان های بخش فرانت اند و دیداری قالب و سایت هستند

بخش بک اند قالب باید با زبان php زده بشه
درسته که در وردپرس توابع آماده برای توسعه قالب هست اما تا یک حد مبتدیانه توابع کار شما را راه می اندازنداز یک جایی به بعد احتیاج به کد های اختصاصی و امکانات قابل توجه سبب میشود که شما با php کار کنید
نظر من این هست که شما درابتدا کدنویسی های فرانت اند را بطور کامل فرابگیرید و تمرین کنید سپس پیش از شروع کدنویسی قالب حتما زبان php را یاد بگیرید حتی اگر شده بصورت مبتدیانه , باین کار شما در هنگام کار با توابع وردپرس یک درک کاملا متقابل از عملکرد توابع و نیاز های خودتون خواهید داشت

1. آیا زبان Ajax نیازی به یادگیری ندارد؟

بله یادگیری آجاکس نیز لازم هست , متناسب با نیاز و سایتی که میخواهید پیاده کنید لازم هست

من کار با نرم افزار هایی که عنوان شده را نمیپسندم , گاهی اوقات نیاز شما را برآورده نمیکنند

7 پسندیده

خیلی ممنون از شما دوست بزرگوار این تقسیم بندی شما (فرانت اند و بک اند) خیلی برام جالب بود، و تا حدودی از گیجی طراحی قالب و یادگیری زبان ها در اومدم :hibiscus:

و همچنین بسیار تشکّر میکنم از شما بزرگوار با این حرفتون یکم انگیزم بیشتر شد چون فکر می کردم حالا حالا ها نتونم یک قالب طرّاحی کنم.

امّا یک سوال برام پیش اومد و اون اینکه منظورتون از

چی هست؟
کد آماده یعنی چی؟!

1 پسندیده

خواهش میکنم ، بزرگوارید
اصلا نترسید و سختش نکنید ، با انرژی زیاد و مثبت برید تو دلش، اگه واقعا علاقه داشته باشید ، زودتر از اون چیزی که فکر میکنید میتونید تو این مورد استاد بشید ، مطالعه و تمرین در کنار تجربه کسب کردن تو دنیای برنامه نویسی حرف اول رو میزنه.هر جا هم به مشکل خوردید یه سرچ تو گوگل بکنید قطعا به نتیجه می رسید.

برای یادگیری هم پیشنهادم دوره های سایت زیر هست. حقیقتش من این دوره هارو ندیدم ولی یکی از آموزش های این دوستان رو دیدم و با توجه به سوادشون، این آموزش ها هم قطعا مفید هست. هر 2 دوره رایگان و کامل.

https://welearn.site/course/html-css-tutorial/
https://welearn.site/course/wordpress-theme-development/

ببینید خیلی خلاصه رو ساده بخوام بگم : وردپرس از یکسری توابع php آماده استفاده میکنه ، که کار رو برای طراحان قالب و پلاگین راحت میکنه. یه مثال بزنم بهتر متوجه بشید.

شما عنوان همین تاپیک در انجمن رو این مورد وارد کردید :

چگونگی و پیش نیاز های طراحی قالب اختصاصی وردپرس

حالا اگه بخوایم این رو در قالب وردپرس نمایش بدیم از کد زیر در قالب استفاده میکنیم، (منظور عنوان صفحه است)

<?php the_title(); ?> 

و خیلی موارد دیگر به همین ترتیب دارای توابع مشخص و آماده است. زمانی که به دوره تبدیل قالب html به قالب وردپرس برسید به خوبی با این موارد آشنا میشید.

سربلند باشید

4 پسندیده

پس منظورتون توابع وردپرس هست، مثلاً اگر بخوایم برای بلاگفا قالب طرّاحی کنیم یکسری کد هایی مثل <blog content> و از اینجور چیز ها داره.
بله متوجّه این موضوع تا حدودی بودم.

ممنون از اینکه اون دوره ها رو معرفی کردین بدلیل اینکه دوره ویدئویی رایگان معمولاً کم گیر میاد، ولی راستش من از سایت وبگو

https://webgoo.ir/

دارم آموزش میبینم، نمیتونم اون سایت رو ول کنم چون مطالب قاطی میشه.
البته اون سایت خیلی خوب هست ولی عالی نیست، قبل اینکه از اون سایت آموزش ببینم از فرادرس آموزش ها رو تهیّه کردم ولی اونطوری که انتظارشو داشتم نبود بنابر این در حال حاضر از سایت وبگو آموزش میبینم و برای چاشنی آموزش های فرادرس رو هم کم و بیش میبینم.

2 پسندیده

با سلام و خسته نباشید مجدّد به همه دوستان عزیز و بزگوار مخصوصاً عزازینی که من رو راهنمایی کردن
@mohammad @Hosein @Angel

من html و css رو یادگرفتم و چند تا قالب استاتیک طرّاحی کردم، حالا برای اینکه اینها رو تبدیل به قالب وردپرس کنم مشکل دارم، این آموزش فرادرس رو تهیه کردم ولی من که چیزی نفهمیدم:

شما چه منبعی رو پیشنهاد می دید؟

سلام برای طراحی قالب وردپرس من تحقیق زیاد کردم و بهترین نقشه راهی که متوجه شدم این هست. (با این پیشفرض که از صفر شروع میکنید)
1 - آموزش کار با خوده وردپرس و طراحی سایت بدون کدنویسی
2 - آموزش html css بصورت کامل و تا حد آشنایی هم جاوااسکریپت
3 - آموزش php برای وردپرس (صرفا یه سری مباحث php کافیه نیازی نیست کامل صفرتاصد یادبگیرید)
4 - یادگیری کدها و توابع وردپرس و دستورالعمل های طراحی قالب وردپرس

این مسیر و نقشه راه رو من از سایت وبسافت3 یادگرفتم، خودم و چندتا از دوستام هم دقیقا طبق همین مسیر طراحی قالب وردپرس رو یادگرفتیم لینک منبعش رو میزارم خواستید با جزئیات بیشتر خودتون ببینید :
https://websoft3.com/?p=16060

سلام
اگه میخواین برای خودتون قالب اختصاصی طراحی کنید اول باید زبان‌های js، CSS، HTML و PHP را یاد بگیرید. سه زبان اول برای طراحی فرانت و ظاهر سایت به کار میره و PHP هم یه زبان سمت سرور هست که برای طراحی بک اند سایت به کار میره. در صورتی که بخواین میتونید توی یوتیوب سرچ بزنید آموزش طراحی قالب وردپرس.
اما اگه بخواین طراحی قالب را اصولی و صفر تا صد یاد بگیرید و به چشم یک حرفه بهش نگاه کنید توی آموزش برنامه نویسی وردپرس راست چین همه موارد از HTML، CSS تا Flexbox و Restfull Api و PHP و بوت استرپ و همه موارد را به صورت پروژه محور یاد بگیرید. در ادامه میتونید همه سرفصل های دوره و سایر اطلاعات را ببینید.
https://academy.rtl-theme.com/course/become-wordpress-developer-php-javascript/

1 پسندیده

می تونید از آموزش های رایگان موجوددر یوتوب فارسی هم استفاده کنید
اما پیش نیاز یادگیری کد نویسی ورپرس فراگیری HTML CSS هستش که باید خوب بلد باشید
چون ابتدا باید قالب با HTML CSS بسازید بعدا تبدیل به وردپرس کنید
بهترین مرجع یادگیری هم لینک زیر هستش