کپی کردن اطلاعات یک دامنه روی addon domain جدید در هاست مشترک

سلام وقت بخیر. من تازگی یک دامنه جدید ثبت کردم. چون یک دامنه و هاست از سون هاست رو فعال دارم، تصمیم گرفتم از همین هاستی که دارم، برای این دامنه جدیدم هم استفاده کنم.
برای همین همکاران سون هاست به من گفتن که اول nameserver هارو تغییر بدم و یکی دو روز بعدش از قسمت addon domain داخل cpanel، دامنه جدیدم رو اضافه کنم. من هم این کارهارو انجام دادم.

الان یک فایل جدید داخل بخش Public_html به اسم دامنه ای که اضافه کردم، ایجاد شده.

موضوع و سوال من این هست که با توجه به این که الان من یک هاست دارم با دو دامنه، من میخوام ساختار و اطلاعات وبسایت قبلیم (که سیستم مدیریت محتواش جوملا بود) رو به این دامنه جدید انتقال بدم. اما نمیدونم که دقیقا باید چیکار کنم؟ مثلا آیا باید از طریق cpanel، اول باید خود جوملا رو داخل همین فایلی که توی Public_html به اسم دامنه جدید ایجاد شده، نصب کنم؟ یا این که از سایت قبلیم بکاپ بگیرم و اونو داخل همین مسیری که گفتم جدید ایجاد شده، آپلود کنم؟ یا چه کاری؟

ممنون میشم اگر بتونید لطفا برای من مراحلش رو توضیح بدید.

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
شما باید از هاست قبلی بکاپ تهیه کنید از محتوا و دیتابیس سپس همان دیتابیس را در فولدر ادآن دامنه استخراج کنید همان فولدری که مرتبط با دامنه می باشد. یک دیتابیس جدید ایجاد میکنید و دیتابیس را نیز باید ایمپورت کنید سپس کانفیگ دیتابیس و جوملا را انجام میدهید تا اتصال صورت بگیرد و سایت در دسترس باشد

سلام، ممنون از پاسخ :+1: :+1:
من البته کمی به tutotial دیتیل تری احتیاج دارم. چون حرفه ای نیستم.
من از محتوی و دیتابیس بکاپ تهیه کردم.
شما در مورد دیتابیس توضیح دادید که کجاها باید ایمپورت بشه. در مورد محتوی چی؟ اونم باید داخل فولدری که مرتبط با دامنه ساخته شده اضافه کنم؟
ضمن این که میشه محبت کنید و توضیح بدید چطوری میتونم کانفیگ دیتابیس و جوملا رو انجام بدم؟

بله محتوا در فولدر دامنه بارگذاری می شود
دیتابیس نیز باید یک دیتابیس جدید بسازید و از طریق phpmyadmin دیتابیس را ایمپورت کنید
باید فایل کانفیگ جوملا را پیدا کنید که فکر کنم این فایل باشد configuration.php سپس اطلاعات دیتابیس جدید که ایجاد کرده اید را در فایل configuration.php قرار دهید

1 پسندیده