یک تذکر مهم برای طراحان سایت

دوستانی که کار طراحی سایت انجام میدن یک مورد رو باید دقت کنن

از ابتدای کارتون هیچ وقت هزینه و تعرفه ها رو پایین نگید مثلا بگید چون تازه کار هستم قیمت ها رو بجای 3 میلیون 500 هزار تومان بگم خوب اینجا چند تا مشکل پیش میاد که باهم بررسی میکنیم

:large_orange_diamond: مورد اول وقتی قیمت رو پایین میگید اگر زمانی همون شخص برای شما مشتری آورد و معرفی کرد یا اصلا خودش یک سایت دیگه خواست اگر قیمت رو یه دفعه از 500 هزار تومان به 3 میلیون ببرید با شک مواجه میشه و میگه برای اون شخص 500 هزار تومان ساختید الان چطوری شده 3 میلیون

:large_orange_diamond: مورد دوم اگر شما جایی از سایت دچار مشکل شدید و به متخصص یا استاد خودتون دادید اینجا باید هزینه ایی رو پرداخت کنید و اگر قیمت رو پایین گفته باشید کل هزینه دریافتی رو باید به متخصص بدید و کلا از کارتون پشیمون میشید

:large_orange_diamond: مورد سوم قیمت پایین انگیزه شما رو برای کار های بزرگ و بهتر میگیره و بهتره همیشه قیمت معقول بگید وگرنه هم کیفیت کار پایین میاد و هم شما برای کار وقت نمیزارید و انگیزتون رو از دست میدید.

:large_orange_diamond: مورد چهارم شاید رقیبت های شما همون سایت رو با قیمت ارزون تری بسازن اما این رو ملاک قرار ندید ملاک شما باید کیفیت کارتون باشه

:large_orange_diamond: مورد پنجم شاید فکر کنید که اگر من قیمت کمتر بگیرم بیشتر میتونم کسب درامد کنم این فکر اشتباهه مثلا شما 6 تا سایت میسازید 3 میلیون رقیب شما یه سایت میسازه 3 میلیون کیفیت اون بیشتره درسته تعدادش کمتره اما به مرور مشتری هاش با کیفیت بالاش بیشتر میشه

این مورد تقریبا در همه کار ها صدق میکنه

ممنون از زمانی که برای این آموزش گذاشتین :pray:

4 پسندیده

سلام. مطالب خوبی بود. و در کل این کار بازار خودتون رو خراب میکنه. این روزا که همه چیز داره روز به روز گرون تر میشه، قیمت کارهای خدماتی مثل طراحی سایت و گرافیک و … ، روز به روز کمتر میشه. چرا؟ چون یه عده با قیمت های خنده دار توقع کارفرماها رو زیاد کردن.

یه سوال. چه خدماتی رو جزو خدمات طراحی سایت میدونید؟ ساختن برگه های اضافی به فرض. یه سری برگه ها مثل تماس با ما و درباره ما که خب هیچی. ولی من سفارش داشتم که یه قیمتی بستیم. بعد حین کار متوجه شدم که به فرض برای 10 تا از محصولاتش برگه ی جدا میخواد. البته محتوا رو که مطمئنا خودش باید برسونه. ولی همین ساختن برگه و محتوا هم جزو تعهدات طراحیه یا نه. یا کارهای گرافیکی مثلا.

این متن رو کپی نکردید عزیز؟