Missing field "price" گوگل وبمستر

سلام به عزیزان
اگه بخوام برای محصولاتم قیمت نزارم و گوگل وبمستر ارور Missing field “price” نده چکار باید کنم؟ اصلا این ارورهایی که برای product نشون میده مهم هستند؟
در مورد ارورهای زیر هم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم:
Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified

سلام
منظورتون اینه محصولات رایگان باشه قیمتشون ؟ یا من بد متوجه شدم

1 پسندیده

بله من هم همین مشکل رو داشتم قیمت صفر یا خالی میزارم تا رایگان باشه و گوگل ایمیل میزنه در این باره

1 پسندیده

اگر نگران این هستید که آیا سئو شما تحت تاثیر منفی قرار میگیره یا خیر، جواب خیر است.
فقط rich snippet رو تو نتایج نشون نمیده برای تگ قیمت.

3 پسندیده

سلام، کد نویسی قالبتون رو درست کنید. اگر از افزونه یواست استفاده میکنید، افزونه جانبی yoast woocomerce premium هم بزنید مشکلات مربوط به ریچ اسنیپت ها رو برطرف میکنه.

2 پسندیده

سلام. اینکه تو وبمستر تولز نشون میده خیلی رو اعصابه. عددشم بالاست. یهو میری میبینی زده 400 تا ارور!!! بودنش تاثیر منفی نداره فرمودید؟؟؟ رفع کردنش چطور؟رفع کردنش تاثیر مثبت میزاره که دنبال رفعش باشم؟

سلام. نصب کردم ولی کمک خاصی نکرد. ارورها هماکان به حال خودش باقیست. افزونه schema pro رو هم نصب کردم ولی نمیدونم فیلد قیمت رو چی باید بزنم. چون محصولات فروشگاه من قسمت قیمت هاشون خالیه. به دلیل نوسانات بازار قیمت نمیزنیم.

سلام. ببخشید بابت دیر جواب دادن.
نه، محصولات رایگان نیست. چون قیمت ها لحظه ای عوض میشه برای محصولات قیمت رو نمیزاریم. فیلد قیمت خالیه.
https://erisa.ir/shop/

این خالی بودن قیمت باعث میشه گوگل وبمستر تو بخش product تعداد زیادی ارور به ما بده. Missing field “price”
افزونه یواست ووکامرس رو نصب کردم. تنظیم خاصی نداشت. کمکی نکرد. افزونه schema pro رو هم از همین انجمن گرفتم و نصب کردم، اونجا نمیدونم که فیلد قیمت رو چی تعریف کنم که این مشکل رفع بشه. میشه رو عدد ثابت گذاشت و صفر تعریف کرد که این ارورها رو نده ولی به نظرم راه درستی نمیاد.

سلام
وقتی داری schema محصول رو درست میکیند ، مشخصه که هر محصولی یه قیمتی داره
برای همین خالی قرار دادن فقط ارور داره براتون
اگر رایگان هست همون 0 روز قرار بدید.
موفق باشید :+1:

سلام. یا من سوالم رو بد پرسیدم یا توضیحات شما رو متوجه نمیشم.
محصولات من در ووکامرس قیمت نخوردن. برای همین گوگل وبمستر میگه که محصولاتت قیمت نداره. و من هم نمیخوام که قیمت بدم چون قیمت محصولات مدام تغییر میکنه. حالا راهی وجود داره که گوگل وبمستر ارور نده یا نه؟

من داخل تنظیمات زیر چه گزینه ای رو انتخاب کنم؟

سلام دوست عزیز
این بخش قیمت که اصلا میره ته محصول و از این بخش کاری نباید انجام بدید.
همانطور که در بالای فیلد قیمت نوشته شده مدت زمان ولید بودن قیمت ، شما بسته به زمان براحتی میتونید قیمت رو تقییر بدید اونم بدون مشکل.
و اگر جشنواره و یا … دارید میتونید مثلا مدت 2 ، 3 و … روز رو انتخاب کنید که بدون مشکل خزندگان گوگل هم بدون ارور کار انجام بدهند هم نتیجه خوبی از schema داشته باشید.
موفق باشید :+1:

من فکر کنم کلا نمیفهمم شما چی میگی؟؟ :thinking: یا کلا سوال من رو متوجه نمیشید. بهرحال موفق باشید

سلام
اینکار رو انجام دادید تا ببینید باز هم ارور میگیره؟
New custom field رو بزنید و مثلا به جای قیمت بنویسید تماس بگیرید ، یا مثلا قیمت به روز و از این چیزا ، اینجوری متوجه میشید که گوگل میخواد حتما عدد وارد بشه یا متن هم قابل قبول هست .
همونطور که آرتا جان گفتن در قبل تر رو سئو تاثیر منقی نمیزازه ، روی نحوه نمایش در گوگل تاثیر داره این موارد.

2 پسندیده

سایتتون رو الان مشاهده کردم شما برای محصولات چند قیمت حدودی دارید ، خوب این مورد خوبه ، میتونید تو New custom field مثلا برای اونا که ۱۵۰ تا ۳۰۰ هست ، میانگین این قیمتها و وارد کنید ، چیزی به کاربر داخل سایت که نمایش نمیده ، میمونه داخل نتایج و کمتر کاربر ایرانی به اون بخش توجه میکنه که اگه هم بکنه شما خلاف واقعیت ذکر نکردید ، میانگین قیمت محصول رو ذکر کردید.
این راهی بود که به ذهنم رسید که به نظر بد نمیاد. یا حتی میتونید بالاترین قیمت رو وارد کنید.

3 پسندیده

سلام محمد جان و مرسی بابت وقتی که گذاشتی.
این ایدت عملی نشد. تکست قبول نمیکنه. باید عدد بدی حتما.

در مورد تاثیر منفی نداشتنش رو سئو. نمیدونم. یکم اینکه تو گوگل وبمستر پیغام میده آزار دهنده است.

1 پسندیده

ایدت خوبه. البته دو تا مشکل براش هست. یکی اینکه محصولات زیادی تو سایت اضافه شده و اینکه یکی تک تک بره داخل تمام محصولات و اون فیلد رو پر کنه سخت و وقتگیر هست. یکی هم اینکه به نظرم تو بحث فروشگاه اینترنتی قیمت نداشته باشی بهتره تا یه قیمت اشتباه باشه. کارفرما ظاهرا سر این داستان یه بار به مشکل خورده.یه تعداد از محصولاتشون قیمت قدیمی داشته و اونها هم خبر نداشتن. یه مجموعه ای اومده و گیر داده که به ما همون قیمت بدید و … . و خب چون فروش اینا سازمانی هست و تعداد بالا، و یه رابطه ی بلند مدت با این سازمان ها هم دارن، مجبور شدن به همون قیمت بدن. اصلا اینطوری شد که قیمت ها رو حذف کردن.

نظرت چیه که تو تنظیمات اسکماپرو، برای فیلد قیمت، fixed number رو انتخاب کنم و 0 بدم. اینطوری هم لازم نیست دونه دونه تو محصولات قیمت بدم، هم از شر ارورهای گوگل خلاص میشم، هم اینکه اگه یکی هم قیمت صفر رو تو نتایج ببینی احتمال اینکه بهش توجه نکنه خیلی بیشتره. و اینکه اگرم فردایی گفت چرا صفر زدید و اینا، میگی ما قیمت نمیزنیم خود گوگل صفر نشون میده!! فقط داستان اینه که اینکه کلی محصول قیمت فیکس شده ی صفر دارن، از نظر گوگل اوکی هست یا نه.

1 پسندیده

فقط یه مشکل دیگه هم دارم من. اینکه از اسکیما پرو که استفاده میکنم، تو ابزار استراکچر تست گوگل که تست میگیرم دو تا product میخوره. این مشکل ساز نیست؟

(این عکس رو وقتی گرفتم که تو تنظیمات اسکماپرو قیمت رو قیمت ثابت 0 گذاشتم. واسه همین تو یکی از product ها اروری نداره)

1 پسندیده

سلام
خوب من نمیدونستم این مشکلات وجود داره ، پس میمونه همین راهی که گفتی که 0 بزنی.

ببین در حال حاضر روی سئو مشکل ایجاد نمیکنه و اکی هست ، یعنی از نظر گوگل اکی نیست ، اما تو ایران فعلا اکی هست. یه آپدیتی داره گوگل که مخصوص فروشگاه های اینترنتی هست و این آپدیت روز به روز داره سخت گیرتر و حرفه ای تر میشه ، کلیت این آپدیت اینه که فروشگاه های آنلاینی که هیچ ساختار و استراتژی مشخصی برای خریدارا ندارن باید جریمه بشن . شما اینو از نحوه چیدمان و قالب و رنگ و … بگیر بیا تا نحوه نمایش محصول و …
البته این مورد فعلا به ایران نرسیده و بعید هم هست تا یکی دو سال آینده به ایران برسه.
اینو گفتم که متوجه بشی که در آینده این ایده ای که الان میخوای پیاده کنی رو سئو تاثیر منفی میزاره ، فعلا کارتو راه میندازه اما برای یکی دو سال آینده باید یه فکر دیگه ای کرد.

1 پسندیده

دقیق نمیدونم باز شاید دوستان بهتر بتونن کمک کنن ، ولی شاید بخاطر اینه که دوبار داره محصول از طریق اسکیما معرفی میشه ، یعنی یا تو تنظیمات قالب یا از طریق افزونه دیگه ای هم داره یک کد اسکیما دیگه ای تولید میشه.

1 پسندیده

پس فعلا صفرش میکنم ببینم چی میشه. اگه تو گوگل وبمستر ارورهایی دریافت کردم میام اینجا میگم. شاید به درد بخوره.

1 پسندیده