مشکل افزونه و لود بالای admin-ajax.php

سلام
سایت من براساس لینک زیر دیر لود می شود:

و دلیلش هم مربوط به admin-ajax.php است که 3 تا 5 ثانیه زمان لودش است. وقتی روی بخش مربوطه کلیک میکنم میگه action=kksr_ajax&id=&stars=0&_wpnonce=5dd9baaab5 باعث کندی می شود که ناشی از افزونه ستاره دار کردن مطالب است. وقتی افزونه را غیر فعال میکنم سایت در 3 ثانیه لود میشه ولی وقتی افزونه فعال باشه در 5 تا 7 ثانیه لود میشه.
افزونه Heartbeat control را نصب کردم ولی تاثیری در زمان لود admin-ajax.php نداشت.
چطوری با وجود فعال بودن افزونه میتوان مشکل را حل کرد؟

1 پسندیده

سلام

• از گوگل آنالیتیکس استفاده می کنید؟ اگر بله از چه روشی کد آمارگیر رو اضافه کردید؟ مطمین شوید که کد را در فوتر قبل از بسته شدن تگ body قرار بدین.
  • WP Cron رو غیر فعال کنید. مجددا تست کنید.

پیشنهاد می کنم این پاسخ رو حتما مطالعه کنید:

5 پسندیده

خود قالب انفولد در تنیطماتش جایی برای کد گوگل انالیز داره که کد را در این بخش قرار دادم و یکبار کد را حذف و تست کردم ولی مشکل از کد انالیز گوگل نبود.
مورد دوم هم یعنی wp cron را طبق کد در wp-config غیر فعال و تست کردم ولی بازم اوکی نشد.
حتی یک کرن جاب جدید هم ساختم ولی مشکل از اونا نیست.

ظاهرا خیلیا این مشکل رو دارن ولی راه رفعش موجود نیست. تو این تاپیک چندین نفر این مشکل رو مطرح کردن.

پیشنهاد می کنم از افزونه دیگه ای استفاده کنید.

4 پسندیده

ممنون. در کل سرعت هاست هم تعریفی نداره.
اگه هاست بهتری در ایران دارید کار انتقالشو انجام بدید چون من از این هاست راضی نیستم در کل و سرعت پاسخگویی هاست پایین هست.

درود

دلیل کندی در سرعت در تب waterfall کاملا مشخص هست و سرعت سرور ما جای بحث نداره. شما بهترین امکانات رو در اختیار دارید.

4 پسندیده

ببینید حدود 1.5 الی 2 ثانیه طول میکشه که هاست اول بیت درخواست را بخونه. و یک و نیم ثانیه خیلی هست.
معمولا کمتر از 400 میلی ثانیه خوبه
من روی هاست قبلیم محدودیت منابع نداشتم و سرعتش عالی بود ولی الان حتی با غیر فعال کردن افزونه ستاره دار و حل شدن مشکل admin-ajax.php بازم احساس میکنم سرعت هاستم پایین هست.
من یه هاست میخام که مثل اینجا یک صفحه رو که زدی سریع بارگذاری بشه و سایتم در جی تی متریکس کاملا بهینه هست و بیشتر از 21 درخواست نداره.
منابع هاست خوبه ولی سرعت پاسخگویی هاست خوب نیست و یه جای کار میلنگه

1 پسندیده

درود

شما اول باید خوندن جی تی متریکس رو بیاموزید.
تایم سرور زیر 500 می لی ثانیه هست. سرور هم که روی کانادا گذاشتید. حداقل نزدیک ترین سرور رو انتخاب کنید تا نتایج معقول دریافت کنید. به نظر من شما باید از ابزار مثل wakav.ir استفاده کنید. مدیر مسئول شرکت واکاو هم هستن تو انجمن از ایشون راهنمایی بخواین @SixthElement

این گزارش سرور UK از جی تی متریکس، اگر سرور بده، یعنی فقط تو از کانادا بده ولی از انگلیس بد نیست؟ معیار های جی تی متریکس فاکتور های زیادی داره. شما ظاهرا قصد دارید وب سایتتون رو برای جی تی متریکس بهینه کنید نه کاربران تو ایران.

گزارش کامل:

این تاپیک هم مطالعه بفرمایید تا قضیه روشن تر بشه براتون:

4 پسندیده

سلام و احترام

فایل admin-ajax.php یکی از کند ترین بخش های وردپرس هستش که به نظر من نقص در طراحی و برنامه نویسی این بخش وردپرس هستش. در اغلب سایت های وردپرس که این فایل رو دارند این کندی مشاهده میشه و بعید می دونم ارتباطی به سرور یا هاست داشته باشه.در هر حال با استفاده از واکاو می تونید از سرورهای مطمئن داخل کشور سایت خودتون رو ارزیابی دقیق کنید.

2 پسندیده

سلام
مشکل تاخیر لود اولیه سایت شما بخاطر قالب انفولد هست ، بارها این مورد رو دیدم و یکبار هم چند سال پیش تست کردم سایت هارو تو شرایط یکسان ، الان هم باز با یکی از سایت های روی سرور ایران سون هاست تست گرفتم اون سایت تاخیر اولیه نداشت اما شما دارید ، البته نمیدونم این موضوع چقدر درست هست اما رو تجربه چندین باره خودم عرض کردم فقط

4 پسندیده

ممنون محمد عزیز برای وقتی که گذاشتید
حدود 4 سال میشه از این قالب استفاده میکنم و مورد خاصی رو ازش ندیدم. درسته قالب سنگین هست ولی امکاناتش هم عالیه.
بعد از اینکه از سون هاست به یک سرور دیگه رفتم سرعت سایت مشکل نداشت.:thinking:

1 پسندیده

سلام شما قسمت انجمن سایت رو هم در همون هاست مدیریت میکنید؟

سلام . منم دقیقا همچین مشکلی دارم . ما من این فیل 3 و نیم ثانیه زمان میگیره تنهایی . اگه راهی پیدا کردید ممنون میشیم به منم بگید

سلام جمال جان ، این کد رو به wp-config اضافه کن و تست بگیر

if( defined( 'DOING_AJAX' ) && DOING_AJAX ) {
  wp_die( '0', 400 );
}
1 پسندیده

سلام ندا جان، تست کردم ولی تاثیری نداشت و افزونه افزونه ویژوال کامپوزر الماناش از کار افتاد . تو یه جایی خوندم گفتن این مشکل از افزونه ویژوال کامپوزره و گفتند شاید تو ابدیت های بعدیش مشکل رفع بشه ولی متاسفانه نشد.
کندی دیگره سایتم از فونت . کلا یه بهینه سازی مفصل میخواد

به به به ، خوب بگو پس بله این افزونه عزیز از این سرویس ک از نسخه های اخیر اضافه شده خوووووب کار میکشه حالا درستش کنن یا نکنن بستگی به سازنده اش هست ، موفق باشی

اره والا ، حالا سازندش 2 ماهه کاری نکرده به امید خدا ببینیم چیکار میکنه ، ممنون🙏