ارور دیتابیس مرتبط با ووکامرس به شدت مهمه - وردپرس

یک ارور دیتابیس از ووکامرس دریافت میکنیم که باعث میشه سایت رفته رفته down بشه در واقع دیتابیس به شدت از cpu هاست استتفاده میکنه . اونم هاست اختصاصی !

[19-May-2024 04:35:13 UTC] WordPress database error Commands out of sync; you can’t run this command now for query UPDATE wpchk_options SET option_value = ‘1718685313’ WHERE option_name = ‘_transient_timeout_woocommerce_blocks_asset_api_script_data_ssl’ made by shutdown_action_hook, do_action(‘shutdown’), WP_Hook->do_action, WP_Hook->apply_filters, Automattic\WooCommerce\Blocks\Assets\Api->update_script_data_cache, set_transient, update_option

بعد از اینکه این خطا مدام نمایش داده میشه خطای زیر چند بار نمایش داده میشه و سایت به کل دیگه لود نمیشه و همینطور ادامه داره تا هاستینگ تمام پروسس ها رو قطع کنه به مدت 30 دقیقه

[19-May-2024 03:26:40 UTC] WordPress database error Commands out of sync; you can’t run this command now for query UPDATE wpchk_options SET option_value = ‘a:1:{i:0;s:29:\”{{WP_PLUGIN_DIR}}/woocommerce\”;}’ WHERE option_name = ‘_transient_jetpack_autoloader_plugin_paths’ made by shutdown_action_hook, do_action(‘shutdown’), WP_Hook->do_action, WP_Hook->apply_filters, Automattic\Jetpack\Autoloader\jpa291a41a79c4717f52ec2c309a1556bf\Shutdown_Handler->__invoke, Automattic\Jetpack\Autoloader\jpa291a41a79c4717f52ec2c309a1556bf\Plugins_Handler->cache_plugins, set_transient, update_option

چرا یک متخصص نیست این مشکل رو حل کنه ؟ هر چقدر جستجو کردیم تو گوگل به نتیجه ای نرسیدیم . حتی تو wordpress org هم مطرح کردم کمکی نتونستن بکنن .
ما اصلا پلاگین جت پک رو نداریم تقریبا 2 سه ساله پیش یه بار نصب کردیم دیدیم کارایی برامون نداره پاک کردیم ! الان این ارور از کجا اومده تمام برنامه های مارو خراب کرده

سلام عرض ادب

1: افزونه ها را به صورت یک به یک غیرفعال کنید و پس از هر بار غیرفعال کردن وضعیت سایت را بررسی کنید اگر مشکل با غیرفعال کردن یک پلاگین خاص حل شد اون پلاگین رو حذف و نصب مجدد کنید
2: قالب رو به قالب پیش‌فرض وردپرس تغییر بدین اگر مشکل با تغییر قالب حل شد به دنبال قالب جایگزین یا نسخه بروز تر و بدون مشکل قالب باشین
این موارد رو چک کنید مشکلتون حل میشه

دوست عزیز احتمالا مشکل از افزونه جت پک هست
Jetpack\Autoloader
در بخشی از کد نمایش داده شده
اگر الان جت پک رو نداری باید بررسی کنی که در کدام بخش از سایتت قبلا تنظیمات مرتبط با اون قرار داده شده در بخش ووکامرس و پیکربندی

اصلا توی پیکربندی ووکامرس از جت پک هیچ تنظیماتی وجود نداره . در مسیری از فایل های ووکامرس جت پک وجود داره … اومدم فلدرش رو تغییر نام دادم ببینم چی میشه ، کلن سایت ارور داد بالا نیومد . گرفتاری شدیما

اقای عزیز شما قبلا این مشکل رو داشتی من دیدم تاپیکی که زده بودی و نوشته بودی هاست آلمان گرفتی . آیا واقعا مشکل از لوکیشن سرور بوده ؟ . چطور تونستی حل کنی مشکل رو ؟ بابا سایت ما سر این قضیه مرتب میخوابه . چکار باید کنیم تروخدا راهنمایی کن

بله . قبلا همین مشکل داشتیم . 1. با تغیر هاست 50 درصد مشکل رفع شد . چون دیگه ارور دسترسی به جت پک و سرور ووکامرس نمیگرفت
2. بعد از مدتی تمامی مسیرهای چک شده در دیتا بیس رو بررسی کردیم و کدهای فراخوانی رو حذف کردیم

لوکیشن رو تغییر میدیم از سر ماه فعلا سایت دووم بیاره … کارفرما به شدت عصبانی میشه از داون شدن سایت و من گیر کردم این وسط . قبلا این مشکلات نبود انگار تو آپدیت های جدید مشکل پیدا کرده …

پلاگین ووکامرسو فایلشو دانلود کردم دیدم تو فلدر vendor/automattic دو تا فلدر جت پک هست که اصلا جزوی از ووکامرسه و با پاک کردنش هم ووکامرس کار نمیکنه . پس ربطی به پلاگین جت پک بنظر نداره .

یک سری autoloader هم بی دلیل لود میشدن مربوط به پلاگین های قدیمی که نصب کرده بودیم … از phpmyadmin جدول wp-options پاک کردیم . در مورد اون کد های فراخوان میشه بیشتر توضیح بدی ؟

این روش هارو قبلا انجام دادیم . نتیجه نداشته . واقعا پیچیدست نمیتونیم مشکل رو حل کنیم . مربوط به دیتابیسه

اگه دوست داشتین با هزینه براتون رفع میکنم مشکلتون رو

دوست محترم این ارور لحظه ای نیست که شما بیای با غیر فعال کردن پلاگین یا تم همون لحظه بفهمی مشکل از تداخله پلاگین هاست یا خیر .

بار ها و بار ها کل پلاگین ها رو غیر فعال و فعال کردیم اما مشکل پابرجاست . یهویی بروز میکنه و مرتب به دیتابیس کانکشن میزنه تا جایی که مصرف CPU به حدی بالامیره که سایت میخوابه . مجبور میشیم به هاستینگ بگیم پروسس هارو کامل قطع کنه نیم ساعتی تا دوباره سایت بالا بیاد و تا یکی دو روز مشکل نداریم . دیر یا زود باز دوباره این ارور پیداش میشه . مربوط به ترنزیشن های ووکامرسه که با هر بار پاک کردنش اتوماتیک دوباره ظاهر میشه . دیشب ساعت 2 نصفه شب یهو سایت از دسترس خارج شده . تایم مشخصی نداره نمیدونم قضیه چیه .
تو phpmyadmin اتولود این ترنزیشن رو NO کردیم و دیگه پاکش نکردیم . بنظر تاثیر گذار بوده ولی بازم یکی دو روز دیگه ارور میگیریم

_transient_jetpack_autoloader_plugin_paths {i:0;s:29:\”{{WP_PLUGIN_DIR}}/woocommerce\”;}

ربطی به جت پک نداره . توی فایل های ووکامرس یک سری فلدر و فایل جت پک وجود داره که نمیدونم واقعا کاربردشون چیه . من پلاگین رو خام دانلود کردم و توی پوشه vendor فایل های جت پک رو دیدم .

شما میخای 4 تا پلاگین غیر فعال کنی عزیز جواب نمیده . این دوستمون گفت لوکیشن هاست رو باید خارج از ایران بگیریم . ببینیم تا دو هفته دیگه دووم میاره موعد تمدید هاست ، هاست اروپا میگیریم .

امیدوارم با تغییر لوکیشن سرور مشکل حل بشه دیگه هیچ راهی به ذهنم نمیرسه آخر خودکشی میکنم

ادرس سایتتو بزار یه بررسی کنم

آدرس سایت

با هاستینگ صحبت کردم میگن که میزان کانکشن به دیتابیس بالاست دیشب دوباره دیتابیس درگیر شد و هاستینگ پروسس های دیتابیس رو ریست کرد . CDN پارس پک رو گرفتیم ببینیم جواب میده. در ضمن کانکشن ها بصورت ناگهانی در یک بازه زمانی نامشخص ناگهانی بالا میره ! که مشکل ساز میشه .
من تصورم این هست که به دلیل اینکه کانکشن ها به دیتابیس بالامیره این ارور هارو دریافت میکنیم ! شاید واقعا مشکل از ووکامرس نباشه . الان چک کردیم کانکشن به دیتابیس بسیار پایینه ! وضیعت کاملا مطلوب بنظر میرسه . ولی یهویی ناگهانی کانکشن بیش از اندازه ای به دیتابیس زده میشه و نمیدونم این دلیلش چیه

مشکل از کرون جاب های وردپرس هست که باید کنترل بشن . فعلا داریم بررسی میکنیم

با درود مجدد
یه تست کوچیک کردم
ببینید عزیز. وقتی یک وب سایت میخواد با api یا وب سایتی در خارج از خودش ارتباط بگیره و نتونه این ارتباط رو برقرار کنه در لحظه تلاش مجدد برای این کار میکنه و ریکوست بالا میره برای این ارتباط . حتی وقتی شما کاربری تو سایت فقط 2 نفر باشن.

1. افزونه wp -rocket یک سری مشکلات داره با ووکامرس در بخش fragments و تاثیر این زیاده رو درخواست ها .
  2. الان سایت شما یه افزونه داره side-cart-woocomerce که دقیقا با fragments ووکار س هم کار میکنه با این فایلش xoo-wsc-main.js . پس یه سری از اختلالات میتونه از همین باشه .
  3. به هیچ وجه قالب یا افزونه های که لایسنس ژاکت یا راستچین دارن استفاده نکنید . چون در زمانهای تست فعال بودن لایسنس باعث اختلال در ارتباطات بین 2 سایت میشه .

الان یه جیتی متریکس بگیرید خودتون هم یه بخشی رو میبینید
get_refreshed_fragments
که دقیقا 1.7 زمان میبره فراخوانیش که خیلی زیاده
xoo_wsc_refresh_fragments
این فایل هم برای ارتباط fragments هم میبینید که 1.6 Response میگیره .

نکته نهایی و طلایی که بهتون میگم اینه که اینا تو هدر دارن لود میشن . پس اولویت بالا دارن و همین باعث تاثیرات شدید تر هم میشه .

اگر از fragments ووکامرس استفاده نمیکنید کلا دیسیبل کنید .

همه قالب ها و افزونه های ژاکت و راستچین لایسنس دارن . اینو واقعا نمیتونیم کاری براش کنیم . سایر موارد رو چک میکنیم . ممنون که وقت گذاشتید . هاست رو هم جابجا میکنیم به سرور خارج از ایران … یکی دو روز دیگه ببینیم چی میشه . مواردی که گفتید رو بررسی میکنیم .
پلاگینی که فرمودید رو فعلا غیر فعال کردیم .
wp rocket رو فعلا غیر فعال نمیکنیم بعد از جابجایی هاست اگر مشکل وجود داشت باز اینم غیر فعال میکنیم .

لود اسکریپت هارو چک میکنیم ممکنه با دیر لود شدنشون مشکل پیش بیاد به هر حال ok

هاست آلمان گرفتیم همون ارور جت پک رو که نداریم فعلا … ارور دیگری هم داریم دریافت میکنیم جدیدن … 3 تایی با هم ظاهر میشن که در آپدیت آخر ووکامرس اتفاق افتاده

حالا ارور های جدید رو کار ندارم . امیدوارم ارور جت پک سرو کلش پیدا نشه … تا یکی دو هفته ببینیم چی پیش میاد . نتیجه رو اینجا میفرستم

دوست عزیز انشالا موفق باشید .
نیاز به غیر فعال کردن افزونتون نبود .
میتوید افزونه disabe fragments رو از مخزن وردپرس نصب کنید با تو تنظیمات wp-rocket غیر فعال کنید .
مشکل فونت رو هم پیشنهاد میکنم تنظیم کنید از هاستتون بگیره بجای گوگل فونت

عرض ادب .
بعد از گذشت یک هفته ، سایت دیگه اون ارور جت پک {{WP_PLUGIN_DIR}} رو نداره و همچنان آنلاینه . کمک بزرگی کردی . ممنونم ازت . نزدیک به یک ماه هر یکی دو روز یک بار سایت میخوابید و من این وسط مسئول بودم آبروم داشت میرفت . فروشگاه هم با ضرر داشت مواجه میشد چون فروش اینستاگرام رو به سایت منتقل کرده بودن

خیلی لطف کردی . امیدوارم کاربران جدیدی که به این تاپیک میرسن با تغییر سرور از ایران به آلمان مشکلشون حل بشه . مواردی که برای بهینه سازی راهنمایی کردی رو حتما انجام میدم . :orange_heart: