شمسی سازی افزونه وردپرس

سلام و خسته نباشید.
کسی می دونه چطوری datepicker افزونه های وردپرسی رو باید شمسی کنیم؟ تقویم جدا گونه در قسمتی از سایت نیست یک input هست که با کلیک کردن روش یک تقویم باز میشه کنار اینپوت که میلادی هست انتخابگرش. تو اکثر افزونه های بوکینگ یا رزرو هم همینطور هست.
فایل های تقویم شمسی جاوا اسکریپت و جی کوئری هم پیدا کردم فقط چطور باید استفاده کرد ازشون؟ این فایل هارو کنار فایل های افزونه ها بزارم بعد آی دی یا کلاس input مد نظر رو باید جایی قرار بدم؟ کجا؟
آموزشی برای این کار پیدا نکردم ولی حتما یک راه مشخصی برای شمسی کردن همه این افزونه ها وجود داره.
در ضمن با افزونه هایی مثل پارسی دیت و… شمسی نشده.
لطفا اگر کسی تا حالا انجام داده بگه تا همه بتونن استفاده کنن. اگر آموزشش کسی قرار داد که ممنون همه استفاده میکنن. اگر پولیه آموزش لطفا پیام خصوصی بدید تا پرداخت بشه.
افزونه های شمسی شده مثل رزور یا افزونه هایی با کاربرد های دیگه که تاریخ میلادی دارن(مثل تاریخ تولد در افزونه پیامکی دیجیت) کهشمسی بشه رایگان در همین قرار صفحه قرار داده میشه.

سلام خدمت شما
اغلب تاریخ نگار های فارسی یه بخش آموزش ها دارن که نحوه اتصال هر فیلدی را توضیح داده اند
در این بخش اتصال persiandatepicker رو میزارم
در ابتدا فایل زیر را دانلود نمایید

دانلود فایل های مورد نیاز

دمو

در این فایل فشرده کد های مورد نیاز شما و یک نمونه تست وجود دارد
کافیست فایل های استایل و جیکوئری که در این بسته هست را در افزونه و یا هر فایل دیگه ای فراخوانی نمایید

<link rel="stylesheet" href="css/persianDatepicker-default.css" />
<script src="js/jquery.min.js" ></script>
<script src="js/persianDatepicker.min.js"></script>

( البته کد بالا صرفا برای فراخوانی در Html کاربرد دارد و در افزونه ها و یا فایل های php باید با توابع و فانکشن هایی فایل های استایل و جاوا را فراخوانی نمایید
سپس فیلد اینپوت موردنظرتون را حال بر اساس سلکتور کلاس و یا آیدی در قطعه کد زیر قرار دهید

JavaScriptکپی به کلیپ‌بورد

<script>
        $(function () {
            //usage
            $(".datepicker").persianDatepicker();
        });
</script>

که من در کد بالا منطبق بر فایلی که خدمتتون ارسال کردم بر حسب کلاس datapicker گذاشتم
با این کار هر فیلد و یا تگی که کلاس datapicker را داشته باشد پس از کلیک تاریخ نگار شمسی فعال خواهد شد
و اگر صرفا برای اینپوت هاست باید سلکتور موردنظر را محدود تر وارد نمایید
مشابه قطعه کد ذیل

JavaScriptکپی به کلیپ‌بورد

<script>
        $(function () {
            //usage
            $("input.datepicker").persianDatepicker();
        });
</script>

در انتها خدمتتون عرض کنم در افزونه ها و یا کلا وردپرس تاریخ بصورت میلادی درج و خوانده میشود
بنابراین شما میتوانید اطلاعات را بصورت شمسی از کاربر دریافت نمایید اما باید توابعی برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی در بک اند قرار دهید که مشکلی در امر درج تاریخ و خواندن آن توسط سرور بوجود نیاید

موفق و موید باشید

4 پسندیده